Mama Değişikliği Yapılmalı Mı?

Mehtap55

Merhabalar kısırlaştırma ameliyatından sonra yani 2 yıldır nd marka mama kullanıyoruz sadece içeriklerini(somonlu ,kuzu etli gibi) farklı aldık aynı mama ile sürekli devam etmelimiyiz yoksa değişiklik yapmak şart mı ?

5 CEVAP

Cennet29

Değişikliği şundan dolayı yapıyoruz aslında mesela her mamanın içeriği farklı ve verdiği bi zarar varsa değişiklik yaparak hem kedinin başka mamalarla farklı vitaminler faydalar almasını sağlıyoruz hemde bi zarar varsa bu durumu aza indirmiş oluyoruz. Yılda 2 defa mama değişikliği yapılabilir. Senelerce aynı mamayı kullanan insanlarda var tercih kişiye kalmış. Şuan çoğu kişinin sürekli mama değişme nedeni devamlı gelen zamlar. İnsanlarda karşılayamayınca başka mama arayışına girebiliyor

Cennet29

Mamayı seviyosalar herhangi bir olumsuzluk yoksa devam edebilirsiniz.

Selcems

Ben değiştirmemiştim. Ama sadece kısır kediler için olanını almaya dikkat edin lütfen

Mslna01

Bir kedi ömrünün sonuna kadar aynı mamayı yiyebilir devamlı mama değişikliği yapmak kedide bağırsak mide sorunlarına yol açar o yüzden bir mama tutturup ordan devam ediniz ama kısır olsun maması

Mehtap55

Evet kısır mama kullanıyoruz ona dikkat ediyoruz bı kaç yerde değişiklik yapmak gerekiyor diye görünce sizlere sormak istedim teşekkür ederim 🙏