Kediye Pire İlacı

Kedim daha 4 aylık bugün onu pire ilacıyla temizleyeceğiz nelere dikkat etmemiz lazım ensesine dökücez ama yayılırmı o ?

4 CEVAP

Infernus

Dalin olmaz Arap sabunu daha iyi olur. İyice köpürtün Arap sabunuyla. Zaten kediler de bayılır su dolu kovaya girmeye. Sonrasında da kese atarsınız mis.

Derdedermanim

Hiç kullanmadım kullanmayada gerek yok bence güzelce yıkayın su dolu kovaya başı dışardaolucak şekilde koyarak dalinle sonrasında pireleri ayıklarsınız zaten çoğu boğulur.Biraz fala kalsın suda 10 dk kadar siz köpürtün :)

Infernus

Kedilere eziyet etmeyin lütfen. Pire damlası kullanabilirsiniz ama ense köküne yani yalayamayacağı yere yapmanız gerek. Başka bir kedi veya anneyle bir arada olmamalı ki onlar da yalamasınlar. Zehirli çünkü. Size daha doğal bir şey söyleyim. Elma sirkesi ve lavanta yağı. Bunu suyla seyreltip 1 bardak suya 1 çay kaşığı sirke gibi. Sprey olarak sıkın tüylerin üzerine. Sonrabir havlu ile iyice silin bir süre sonra.

Derdedermanim

Kulağa su kaçmasın dikkat.