Kediler Misafirlige Gidebilir Mi?😂

Penthe

Gunubirlik 10 km uzaklikta bi yere gitmesinde sakinca var mi stres acisindan? Daha once bi kere gittigi yer

6 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Kediler bulundukları ortamı kokusuna göre değerlendiren hayvanlardır ve ortamda tanıdık koku bulamadıklarında strese girerler. Bu yüzden giderken yanınıza mutlaka üzerinde kedinizin kokusunun bulunduğu bir örtü, yatağı, kendi mama ve su kabını ve daha önce en az bir kez kullandığı kumunu götürürseniz bu tanıdık kokular onu rahatlatacaktır. Yani, aslında her türlü strese girecek kediniz. Bunu keyfi olarak çok sık yapmamanızı öneririm şahsen.

Bol patili günler dilerim. :)

Tolga_yay26

Merhaba gider ama orada kendi evi kadar huzurlu olmaz yanında sizin (sahibi) olmak şartıyla problem olmaz

Cennet29

Ben teyzeme götürüyorum aynı mahallede oturduğumuz için ztn kedimde dışarı alışık benle yürüyerek seve seve gidiyo. Gidince etrafı dolaşır yatar kalkar takılır ama o sıkılana kdr oturuyorum miyavlayınca hemen kalkıyoruz orda zorla tutmaya devam etmiyorum. Ztn dışarıda çıkan bi kedi olduğu için bazen kendi kendinede gider teyzemi ziyaret eder bi selam verir geri gelir

Emirrckr

Yani gidebilir,zaten siz yanında olacaksınız ve daha önce de gittiği bir yermiş zaten.
Normalde kediler rahatının bozulmasını pek sevmez işin bilimselinde farklı kokular ve yabancı ortam yatar.
Kediler bölgesine bağlı hayvanlardır fakat ilk gittiğinde sorun çıkarmadıysa şimdi de bir şey olmaz,sizinle gezmiş olur :))

Sukufe-Cici

O evde kedi varsa gitmemeli bence.

Penthe

Kedi yok☺️