Kedide Ateş Ve Arka Sağ Ayağından Dolayı Yürümekte Zorluk

Oglumfrodo

Arkadaşlar merhaba, kedim düne kadar çok iyiydi. Birden arka sağ ayağına bir şey oldu sanırım. 2 adım atıyor pat yan tarafinin üstüne düşüyor. Sabaha doğru da ateşlendi. Nemli havlu koydum, koltukaltina göbeğine. Ama hala ateşi var, 2-3 adım atıp düşüyor, koltuğa atlayıp çıkamıyor. Değişik hiçbir şey olmadı, neden olduğunu anlamıyorum. Başına böyle bir durum gelen oldu mu, olduysa sebepleri neydi? Yarın veterinere kontrole gideceğiz ama o zamana kadar, yapabileceğim bir şey var mı diye merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler

11 CEVAP

Oglumfrodo

Teşekkürler cevabınız için. Bizim oğlanın tek gözü olmadığı için çok yüksek yerlere çıkıp atlamiyor ama gece biz uyurken neler oluyor tabi bilmiyoruz. Bacağını yaralayacak hareketler çok yapmayan bir oğlan. Ama belli ki bir şeyler olmuş maalesef. İki veterinere götürecek durumumuz yok maalesef ama bugün, düzenli olarak gittiğimiz kendi veterinere götüreceğim. Geçmişini biliyor, o yüzden doğru tanıyı koyacaktır diye düşünüyorum. Gittikten sonra yine yazarim. Çok teşekkürler

Tolga_yay26

Yakın zamanda bi hastalık geçirmemiş hastalığa bağlı aşı vurulmamışsa kedinizi kontrol edin yan yan yürüme yalpalama hırıltı grip gibi değişik soluma bunlar varmı ve yakın zamanda herhangi hayvanla temas ettimi? İhmal etmeyin geçmiş olsun 😞

Oglumfrodo

Hiç hayvanla temas etmesi, öksürük ve hırıltı da yok. İç-dış parazitini 1ay önce oldu. Yarın veterinere gideceğiz. Umarım bir şey çıkmaz. Teşekkürler, cevabınız için

kedibabasi66

Ben travma yaşadığını düşünüyorum. Yalnız önce veterinere götürün hatta iki veterinere birden götürün. Farklı şeyler söyleyecekler mi analiz edin. Sonra durumu buraya yazın. Ben de bildiklerimi öyle anlatayım.

Puffy2021

Birden bacaklarının tutmaması bana nörolojik fipi anımsattı ve ateşi var diyorsunuz umarım değildir tabiki bunun tanısı kolay konulmaz . PCR testi, rivalta testi vs gibi tanı yöntemleri var geçmiş olsun

elif_f

Vşral bir şey de olabilir vet görsün muhakkak

elif_f

Vşral bir şey de olabilir vet görsün muhakkak

Oglumfrodo

Tamamdır, teşekürler arkadaşlar

kedibabasi66

Veteriner ne dedi gittiniz mi ?
Ben başlangıç seviyesinde "ataksi" geçirdiğini düşünüyorum. Google da ataksi yazarsanız Petlebi ye ait bir makale de var.

Oglumfrodo

Merhaba, veterinere gittik 2 adet röntgen çekildi bacakları oldukça sağlam tramvaya bağlı bir durum değilmiş. Akciğerlere, organlara bakıldı maşallah onlarda çok sağlam. Röntgen de bir şey çıkmayınca hemogram ve biyokimya bakıldı. Kanı yaşına gore biraz azmis, hafif glikozu yüksek çıkti. Enfeksiyonu varmış ateş o yüzdenmis. Antibiyotik başlandı. Karaciğer, böbrek değerleri de gayet iyi. Oldukça sağlıklı ama bacaklarının tutmamasi, özellikle sağ bacak ne kanda ne röntgen de sebebi bulunamadı. Veteriner yarı felç durumu olduğunu söyledi. Fakat bulmaca gibi dedi. Bacaklarının durumu büyük ihtimalle sinirleri ile alakalı bir sorunmuş. Ama bu sinirlerin neden hasta olduğu altta yatan sebep şu an bilinmiyor. B1-B12- biotin ve kalsiyum desteği kullanacağız. Veteriner ile sürekli iletişim halinde kalıp durumu gözlemlenecek. Bu iki üç günde iştahı azalirsa tekrar kliniğe goturecegiz. Ama iştahı iyi olursa evde gözlem altında vitamin takviyesi şeklinde ilerleyecek süreç. Umarım iyi olur yavrum. Bu vitamin takviyesi işe yarayacak diye umut ediyorum.

kedibabasi66

Kediniz iyi olsun tabi. Hatta hiçbir şey olmamış olsun. Veterinerler ataksinin ne olduğunu bile bilmiyor. Yarı felç diyor bulmaca gibi diyor ama ataksi diyemiyor. Yanlış teşhis ve sonra bir sürü zaman ve para kaybı. Ben de artık yoruldum. Herkese herşeye yetişemeyeceğimi anladım.