4 Aylık Kedimi Kuru Mamaya Nasıl Alıştırırım?

Overandover

Her yolu denememe rağmen ( ıslak mama ile kuru mamayı karıştırarak verdim, ılık suyla kuru mamayı yumuşatarak verdim, sevdiği yemek olan yumurtanın içine karıştırarak verdim) kedim bir türlü kuru mama yemiyor. Dört gün boyunca her yolu denedim ama yok. Daha fazla aç kalmasına da gönlüm dayanmadı. Bir önerisi olan var mı?

4 CEVAP

Infernus

Başka markaları da denemenizi önerebilirim. Bazı mamalar daha yoğun kokulu oluyor. Koku en önemli şey yemeye karar vermesinde.

onurtemiz

Yol yakınken alıştırın. Elbet yiyecek. Sabredin. Önce aç bırakın. Akşam geldiğinde vermeyi deneyim yemezse yaş maması a karıştırın ve onu elbet yiyecek dayanamayıp gecenin bir vakti

Breda

Bizim bebek 1.5 aylikti.. Nd kitten proplan kitten yemedi.. Yas mama da yemiyordu.. Ama buyuk kedinin mamasini basindan on dakika ayrilmadan yiyordu.. Farkli mamalar deneyin bence.. Begenmediyse orali olmuyordur..

Overandover

Teşekkür ederim herkese cevaplar için.