Kedim Mamasını Yemiyor

zehraaozlu

Kedim 2 gündür mama yemiyor, mama yemeyince haliyle kakasını da yapmıyor. Sadece su içiyor ve dün akşamdan beri 2 kez yumurta sarısı verdim onları yedi. Davranışları normal mama yememesi dışında görünen bi problem yok. Veterinere de 2 hafta önce aşı için gitmiştik gayet iyiydi. Hemen telaşlanmalı mıyım birkaç gün daha bekleyeyim mi? Havaların da etkisi var mıdır böyle olmasında?

10 CEVAP

Selma_

Bu arada bence proplan iyi bir mama değil sadece adı duyulmuş bir mama. N&D , Acana , Orijen gibi mamalar daha iyi tabikide durumunuza bağlı :)

Dmldsl123

1-Kedinizin maması ne? Bence proplan(ama para sıkıntınız yoksa)

2-kediniz aşı olduğu için midesi bulanıyor olabilir

3-kedinize yumurtanın sarısını vermeyin beyazını verin

4-zaten yemek yemezse kakasınıda yapmaz:)

İnşallah minnoşunuz düzelir

Selma_

Mamasini sevmiyor olabilir . Benimkinin N&D ye geçince iştahı açıldı. Belki de canı istemiyordur. Ara sıra yemiyorlar bizimkilerde . Bence biraz daha bekleyin böyle devam ederse yeniden yazarsanız. Aşıdan da kaynaklanıyor olabilir.

zehraaozlu

Britcare cocco veriyorum fakat 6 aydır evde kendim hazırladığım yaş mama yoğunluklu besleniyor. Zaten proplan berbat bir mama :)
Dediğinizin aksine kedilere yumurtanın beyazı değil sarısının verilmesi tavsiye edilir bkz;
Teşekkürler :)

zehraaozlu

Britcare cocco veriyorum fakat 6 aydır evde kendim hazırladığım yaş mama yoğunluklu besleniyor. Zaten proplan berbat bir mama :)Dediğinizin aksine kedilere yumurtanın beyazı değil sarısının verilmesi tavsiye edilir bkz; Bağlantı (Link) açıklamasını girinTeşekkürler :)

Gul36

Evde yaptığınız mamaları da mı yemiyor yoksa sadece kuru mamayı mı? Sadece kuru mamayi yemiyorsa büyük ihtimalle sıkılmıştır, artık kokusunu sevmiyordur. Büyüdükçe zevkleri de degişiyor. Benim ton balıklı yaş mamaya bayılan kızım şimdi isteyerek yemiyor mesela.
Bir ara yemek yemeyince ben de üst üste yumurta sarısı vermiştim, ishale neden oldu. Aman dikkat edin.

onurtemiz

@Dmldl123 ProPlan demekle ne kasttiğini anlamadım, onu mu yesin yani

zehraaozlu

Aşıyı yaptıralı 15 gün oldu aşıdan değil

Selma_

O zaman kendi yemek istemiyordur minik ;) Benimkilerde bir ara ,bir kaç gün yemek yememislerdi endiselenmistim fakat sonradan yine yemeye basladilar.

onurtemiz

ProPlan, Royal Canin, Hills bu tarz mamalara para verilmez.
Petcurean
Orijen
Acana
ND
BritCare
Bunlar çok iyi mamalar. İlk 3’ü fiyat bakımından biraz yüksek. ND düşük tahıllı balkabaklı deneyin