Royal Canin Kedi Maması Çeşitleri

edakaramel

merhaba kedimi yeni kısırlaştırdık. royal canin almayı düşünüyorum. Çeşitleri hakkında bi bilgim yok. İnternetten araştırdım ama balıklı mamasını bulamadım. Balıklı maması var mı acaba bilgisi olan yazabilir mi? kedim balıklı sevdiği için arıyorum

31 CEVAP

Cemalchief

Ne alaka abi asci falan şimdi :D güldürmeyin adamı 2,3,4,5. Sıra bitkisel malzeme var royal caninde. Kurutulmus kumes hayvanlari proteini diyor ilk sırada. Gaga mı,götü mü tüyü mü bacağımı kemik mi neresi ? Temiz içerik neresi. O zaman şöyle sorayım sana restoranta gittin banvit sosis mi yersin dana lokum mu ?

Royal canin in balıklısı veya kümes hayvanlısı yoktur özel formulü ile çocuklarımızın alması gereken tüm vitaminler olsun yeteri kadar protein olsun yeteri kadar karbondiyoksit olsun hepsi çocuklarımızın sağlığını destekleyecek şekilde ve onların sağlıkları açısından herşeyi tamamlayacaklağı şekilde hazırlanmıştır 3 British shorthair kedim 1 scotish fold olmak üzere 4 kedim var önceden ND kullanıyordum ve kedilerim aşırı tüy dükümü ve diş sağlığı sorunu yaşamaya başladı veterinerim Royal Canin kullanmamı tavsiye etti ve bu bilgileri veterinerimden öğrendim başlayalaı 2 yıl oluyır ve kedilerimin diş sağlığı da tüy sağlığıda çok iyi duyumda mutlaka royal canin tavsiye ederim KISIRSA ROYAL CANİN STRELİSİT alacaksınız kısırlaştırılmış kediler için geliştirilmiş mükemmel bir mama

lwb

royal caninin nd’den daha sağlıklı olduğunu nasıl söyleyebiliyorsunuz acaba? içeriğinde hayvansal hiç bir katkı yok ve kediler karnivor canlılardır, içeriği sadece şişirilmiş karbonhidrat dolu ve kedilerin diyetinde karbonhidratın yeri yoktur uzun vadede ciddi sağlık problemlerine sebep olur. illa bu iki mama arasında kalıyorsanız nd tercih edin, her kedi her mamaya aynı tepkiyi göstermez baskalarının kedisine nd yaramadı diye sizin kedinize de yaramıcak diye birşey yok. kedilerin ilk alması gereken şey et ve proteindir unutmayın.

edakaramel

gercekten anlamıyorum sizi. bu mama iyi degil su mama iyi degil diyosunuz ama her kediye gore degisiyo bu. nd kaliteli diyip duruyosunuz ya da hills. cogu yorumda kedimin kakasini yumusatiyo gibi sikayetler gordum bu mamalarla ilgili ya da dis sagligi acisindan kotu duyenlerde var . kediye gore degisen bisey pro plana bile iyi degil diyenler vardi. veterinere soyledim royal canin iyi bi mama dedi. insallah da kedime iyi gelir bu mama. hills nd falan hem bos markalar hemde gereksiz pahali. butcem icin en ideal royal canin ve onunda acik mamasini alicam zaten paket hali pahali baya. tandigim bi arkadasimin kedisi 5 yasinda onlarda acik mama kullaniyo ve hic sorun yasamamislar.

bugrazh

Eda hanım, burdaki tavsiyelere elbette bakabilirsiniz fakat son kulvarda veterinerinize danışmadan tavsiyeleri pek dinlemeyin derim. ben dinledim zamanında, tecrübem azdı ve kedim hastalandı. veterinerler yıllarca bu işin eğitimini alıyorlar. kümes hayvanları proteinleri kötü olsaydı veterinerler RC markasını önermezlerdi. RC markasında hayvansal protein yetersiz kalsaydı kediler yaşamaz ölürlerdi. aksine bu güne kadar sürekli RC ile beslenen kedilerin en uzun yaşayan kediler olduğu söylenir genel olarak veterinerler tarafından. yetersiz olduğunu nasıl iddia edebiliyorlar inanılmaz gerçekten. veterinerlerin bir bildikleri olduğunu düşünüyorum :) sonuçta bu işin eğitimini alan işin içinde yıllarca emek harcayan insanlar onlar. bizler sadece hayvan sahipleriyiz. veterinerinizi dinleyin derim.

edakaramel

Bende zaten veterinerime danıştım. RC çok iyi bi mama kullanabilirsiniz dedi. Sizin yaptığınız hatayı bende yaptım maalesef. Bonacibo iyi bir mama diye bana öneren oldu internette. Kedim kusup durdu ishal oldu ölümden döndü resmen. Dediğiniz gibi mutlaka yeni mama almadan önce internete değil veterinerinize güvenin. Burda zaten ben öneri istememiştim kimseden. Sadece RC'nin balıklı maması var mi diye sormuştum. Burda ne kadar mamayı kötülesenizde veterinerim iyi mama dedi bir kere sizi dinliycek değilim. Önerdiğiniz mamalar belki kedinize iyi gelmiştir ne mutlu size ama belki benim kedime iyi gelmiycek. Buğra beye de çok katılıyorum bu konuda. Bilim onaylı bir mamaysa RC o zaman mükemmel bir mamadır veterinerim boşuna önermemiş demekki.

AyseMia

Tersleyeceğinizi bilseydim hiç uzun uzadıya yazıp da insan gibi yardımcı olmaya çalışmazdım! Evet kokusundan gayet anlaşılıyor, yüksek et içeren bir mama buram buram kokar balık içeriyorsa balık, tavuk içeriyorsa tavuk, kuzuysa kuzu. İçeriğine güvenen de zaten kapı gibi açık açık yazar içeriğini. Royal Canin kesin alacaksanız zaten ne diye soruyorsunuz millete? Bir de tersliyorsunuz. Neyse yanıt dahi vermeyin, belli ki normal değilsiniz.

Mslna01

Royal canin kümes hayvanları ile var diye biliyorum balıklı isterseniz felicia somonlu kısır mamayı alabilirsiniz biz yeni aldık kedim çıldırdı 😊çok sevdi

Royal canin in balıklısı veya kümes hayvanlısı yoktur özel formulü ile çocuklarımızın alması gereken tüm vitaminler olsun yeteri kadar protein olsun yeteri kadar karbondiyoksit olsun hepsi çocuklarımızın sağlığını destekleyecek şekilde ve onların sağlıkları açısından herşeyi tamamlayacaklağı şekilde hazırlanmıştır 3 British shorthair kedim 1 scotish fold olmak üzere 4 kedim var önceden ND kullanıyordum ve kedilerim aşırı tüy dükümü ve diş sağlığı sorunu yaşamaya başladı veterinerim Royal Canin kullanmamı tavsiye etti ve bu bilgileri veterinerimden öğrendim başlayalaı 2 yıl oluyır ve kedilerimin diş sağlığı da tüy sağlığıda çok iyi duyumda mutlaka royal canin tavsiye ederim KISIRSA ROYAL CANİN STRELİSİT alacaksınız kısırlaştırılmış kediler için geliştirilmiş mükemmel bir mama