Kedimin Sırtında Yumru Hissediyorum.

Furkeiii

Selamlar, 3 aylık erkek tekir kedi sahibiyim. Bugün severken sırtında hafif yumrumsu bir şey fark ettim. En son aşısını 2 hafta önce oldu.
Yardımcı olursanız çok sevinirim :(

5 CEVAP

Sezgek

Aşı yeri olmadığına emin misiniz aşı yeri apsesini tarif etmişsiniz bazı hekimler aceleden tam enseye yapamayabiliyor aşıyı çünkü benim de başıma geldi ve sırt kısmında deri aldı daha az ele geldiği içinde aşı deriye nüfus edip böyle şeylere neden olabiliyor aşı yeriyse orayı düzenli olarak ovalayın o kısımda tüy dökülmesi ve açık yarada görebilirsiniz antibiyotikli krem uygulama gerekebilir ama üstüne basarak söylüyorum eğer bu şişlik aşı yerinde olduysa aşı yerinde değilse de üç aylık bir kedide çok da önemli olduğunu düşünmüyorum mobil kitlenin ama yine de vete danışabilirsiniz

Furkeiii

Ek bilgi yazayım konu ile alakalı; yumru hareket edebiliyor deri altında ittirdiğinizde, bastırınca acımıyor. serbest besleme yapıyorum. yağ bezesi olma ihtimali var mı

ssedef28

sırtında derken aşı vurulan yerde mi ensesinde mi yani

Furkeiii

ensesinde değil, sırtında. Sağ arka bacağından 1-2 cm arkada

Furkeiii

çok teşekkür ediyorum, dediklerinizi yapacağım