Köpeğim 3 Aylıkken Çiftleşmeye Çalıştı

neredeyse 5 aylık olacak evcil hayvanım 3 aylıktan itibaren diğer dişi köpeklerle çiftleşmeye çalışmaya başladı. Forumlarda 1-1.5 yaşlarında bu gibi hareketlere başlandığı söylenmiş. Herhangi bir sorunu olabilir mi?

23 CEVAP

Derdedermanim

Şu dışkımeselesinde malesef sokak köpeklerinin bebek bezleini ne hale getirip ne yaptıklarını görünce insan pek fikir değiştiremiyoır konuyu çok açmıcam.

Derdedermanim

Tamam kısmen haklısınız ama insanlar aç kalınca dışkı yemiyorlar böylke bir şey duyulmuşmu kedilerde yemiyor.Birbirlerini yemeleri daha doğal hayatta kalma mücadelesi ise konu yanı bu konuda malesef ikna olmuyorum.

Denizde kaybolma tehlikesine karşı deniz suyu ve idrar içilmemesi için yapılan uyarılar bile var. :) Söz konusu bir hayvanın hayatta kalmasıysa dışkı vitamin kaynağı olarak görülmeye başlanır. :) Eğer evcil bir köpeğiniz varsa dışkı yemeyi geçin et dünden kalma olursa bile yemez. Sizden bizden daha çok damak tadına sahip oluyorlar evcil köpekler. :)

Derdedermanim

Konu aldı başını gitti ama deniz suyu temiz ama zararlı.İdrar içmek ile alakalı rusyada kanser tedavisi olarak kişiye kendi idrarını içmeyi salık verenler var evet buda doğru .Ama hertürlü maması verildiği halde yinede bunu yapan huy edinmiş köpeklerde yok değil bir arkadaşımın york terieri ufacık tip illa yaptıktan sonra yiyordu kendi dışkısını ve burda okuyorum gezdirilmeye çıkarılan köpekler sokakta buldukları dışkıları yiyorlarmış delireceyim yahu sonra o köpüş beni yalayacak falan neyse köpekler iyidir hoştur ama bazı köpeklerin pis huyları vardır...Kedime yaş mama beyendiremiyorum ben ama valla nazı niyazı çekilir yahu en azından pukini yemiyor gözünü sevdiğim! ))

Köpeklerinin ya psikolojisini bozmuşlar ya da gerekli vitaminleri elde edemediği yavrucak son çare bunu yapıyor. Benim dostum tuvaletini yaptıktan sonra patisini yere sürterek temizler ve benim yanıma kendini sildirmeye gelir. Bu arada eğer böyle bir tedavi varsa bile direkt olarak idrarı insana içirmediklerine eminim. İdrar içinde bulundurduğu asitlerle insan vücuduna zararlıdır ancak kimisinin susuzluktan içmeye kalktığı bilinmekte. :) Ek olarak aşısı tam bir köpeğin salyası temizdir. Ben dostumla beraber yemek yediğimi bilirim. Bazen cipsimin çeşnisini o yalar ben de cipsi yerim. (Çok doğru bir hareket değil ama arada sırada yapılan ufak bir kaçamak gibi :))

Konu aldı başını gitti ama deniz suyu temiz ama zararlı.İdrar içmek ile alakalı rusyada kanser tedavisi olarak kişiye kendi idrarını içmeyi salık verenler var evet buda doğru .Ama hertürlü maması verildiği halde yinede bunu yapan huy edinmiş köpeklerde yok değil bir arkadaşımın york terieri ufacık tip illa yaptıktan sonra yiyordu kendi dışkısını ve burda okuyorum gezdirilmeye çıkarılan köpekler sokakta buldukları dışkıları yiyorlarmış delireceyim yahu sonra o köpüş beni yalayacak falan neyse köpekler iyidir hoştur ama bazı köpeklerin pis huyları vardır...Kedime yaş mama beyendiremiyorum ben ama valla nazı niyazı çekilir yahu en azından pukini yemiyor gözünü sevdiğim! ))

Köpeklerinin ya psikolojisini bozmuşlar ya da gerekli vitaminleri elde edemediği yavrucak son çare bunu yapıyor. Benim dostum tuvaletini yaptıktan sonra patisini yere sürterek temizler ve benim yanıma kendini sildirmeye gelir. Bu arada eğer böyle bir tedavi varsa bile direkt olarak idrarı insana içirmediklerine eminim. İdrar içinde bulundurduğu asitlerle insan vücuduna zararlıdır ancak kimisinin susuzluktan içmeye kalktığı bilinmekte. :) Ek olarak aşısı tam bir köpeğin salyası temizdir. Ben dostumla beraber yemek yediğimi bilirim. Bazen cipsimin çeşnisini o yalar ben de cipsi yerim. (Çok doğru bir hareket değil ama arada sırada yapılan ufak bir kaçamak gibi :))

Kısacası köpek şartlar ve sahibi kadar temiz bir hayvandır. Normal bir köpek kendi dışkısından iğrenecektir ve dışkısını yuvasına en uzak yere yapacaktır.

Derdedermanim

evet direk idrarı vucut sıcağıyla içiyorlar yapan ile tanıştım;kitap yazmış bir uzman bu konuda onu okumuş direk sıcak sıcak içmiş tiksincimtrak varlık.iyiki dışkı hakkında kitap yazmamışlar dedim içimden.Köpeğin salyası dinen necis yani pis sayılıyor belki içerdiği enzimlerle alakalıdır bilemicem ama kedinin içtiği sudan abdest alan peygamber köpeğin içtiği kabı mübalağalı bir şekilde yıkama hususunda tenbihte bulunmuş tabi bu bir dönem sokak hayvanlarında görülen salgın hastalıklar nedeniylede olabilir.Neticede dini hayat ölçüsü alan bir çok insan köpeği sevsede beslemez hatta besleyemez şahsen ben eve köpek alsam yüzümede bakmaz kimse yani sanki et tüccarlığı yapıyormuşum gibi anlayın artık davranırlar.Evet köpekleri seviyorum hele ufak tipleri içime sokasın geliyor...bazen soakata köpek besliyen güleryüzlü biri bulursan köpeği bir güzel mıncıklıyorum pugları frenc buldogları dacshunt ları sivavaları york terierleri kokerleri setterleri ve italyan cüce tazısını çok sevirem kedilerimi öpüyorum tam çene altından köpekler sevilesi ama birileri beslesin ben seveyim yavv)