Tüy Döken Kediye En İyi Mama Seçimi

batuhan0635

Öncelikle merhaba, benim bir tane anne kedim ve 8 aylık bir kedim var şuan lavital somonlu mama kullanıyoruz ancak anne kedi aşırı tüy döküyor ve yavruda oldukça tüy döküyor bugün bir si-tede güzel bir indirim yakaladım nd selection tavuklu meyveli kedi maması 5kg 890 liraydı. Bir başka mama olarak hills tuna balıklıyı buldum bu ikisi arasında kaldım nd mamayı tercih etsem tavuklu olduğundan tüyleri hala dökülmeye devam eder mi acaba bu tavuklu meyveli mamayı kullanan var mı? yoksa hills mamada mı tercih kılmalıyım?

6 CEVAP

ND nin içeriği protein oranı olarak aşırı yüksek olduğu için bende 3 british 1 scotish çocuklarımda kullanıp etkilerini görüp yaşadığım için size şöyle söyleyebilirim ND mama içerek olarak mükemmel gözüksede içinde karbondioksit miktarı yeterince olmayıp proteine ağırlık verdildiği için çocuklarımızda bu kadar protein fazlalığı diş sağlığı sorunları yaşamasından tutun aşırı tüy dökümü yumak yumak tüy dökümü sorunu çok sıklıkla yaşanıyor benim veterinerim bana ROYAL CANİN önerdi tüy dökümü çok fazla azaldı ve diş sağlığı olsun iç organ sağlıkları olsun herşey yolumda ve güzel ROYAL CANİN MAMADA BALIKLI VEYA KÜMES HAYVALI DİYE BİRŞEY YOKTUR ! Çocuklarımızın ihtiyacı olan tüm protein tüm karbondioksiti ve aryıyetten vitamininden tutun magnezyumuna kadar tüm ihtiyaçları olan herşey içlerinde mevcuttur ve mama tanecikleri sayesinde diş temizliğini de destekleyen bir mamadır tüy dökümlnw gelince dediğim gibi çok fazla mimtarda dökülme az ben ROYAL CANİN TAVSİYE EDİYORUM

Ahudr

Nd tavuklu mamalar genel olarak tüy döküyor balıklı mamalara yönelin.Lavital zaten icerik olarak çok sağlıklı bir mama değil.Felicia somonlu için tüy dökümüne iyi geldigi söyleniyor hills yerine onu deneyebilirsiniz.

Ahudr

Heralfangeluna Royal caninin hangi serisi bu tüy dökümünü azaltan ilk defa sizden duydum ve şaşkınım açıkcası

Tolga_yay26

Merhaba Hills balıklı kullanın ama sadece mamayla durduramazsınız tüy dökümü daha doğrusu tüy dökülmesi durmaz azalır hills balıklı mama yanında vets plus somon yağı yanlız balıklı mama biraz sindirimi zorlaştırıyor isterseniz tavuklu alın yanında somon yağı tüy destekli macun bunları kullanabilirsiniz ama kedinizin tüy uzunluğuna göre Furminator (tarak) şart bu olmazsa istediğinizi yapın ölü tüy etrafa dökülür haftada 1 kere tarayacaksınız onunla

Tolga_yay26

Bu arada emziren Anne kedi için yavru maması şart önerim Acana Orijen

Emirrckr

Şimdi burda bazı arkadaşlar hep kendi kedisinin genel durumuna göre yorum yapıyor.
X mamayı yerin dibine indirip Y mamayı öve öve bitiremeyen tipler çok fazla var.
Bu yüzden buradaki yorumlardansa mamanın sizin kendi kediniz üzerindeki etkilerini gözlemleyin.
Bende tutup Royal Canin çok tüy döküyor derim mesela ve yine örneğim de var.
Arkadaşımın British kedisi,tüy ve deri sağlığı bozulduğundan tıraş edilecek duruma geldi maalesef.
Şu an Virbac kullanıyorlar.Daha memnunlar.
Virbac önerebilirim bu arada size de;ama dediğim gibi tüm olay kedinizde bitiyor.
Kediniz sevecek mi?
Kedinize iyi gelecek mi?
Bunları deneyerek görebilirsiniz.
Tavuklu mamalar bazı kedilerde tüy dökümünü gerçekten arttırıyor.
Bu yüzden balıklı mama seçimi daha doğru olabilir.
N&D kaliteli ve temiz içerikli mama.
Ama N&D’nin balıklılarına bütçem yetmez diyorsanız Hill’s denememizi tavsiye ederim.
Kâğıt üzerinde orta segmentin en iyi mamalarından Hill’s.
Diyorsanız ki bütçemi aşmaz;o zaman N&D’nin balıklılarına şans verin derim.
Misal bende yıllardır N&D kullanıyorum,uzun tüylü kedim olmasına rağmen tüy dökümümüz çok az,tüyleri dümdüz pırıl pırıl.
Mamaların etkileri,kediden kediye değişiyor.