Kedim Korkuyor Ne Yapmalıyım?

Oblivioxn

Kedimi sokaktan aldım.apartmanımızın etrafında yaşıyordu.evime gelince yatar uyur yemeğini yer kendini sevdirir sıkılınca dışarı çıkar dolaşır hep geri gelir

Birkaç haftadır davranışları çok değişti.ailemdeki herkes çalışıyor ben de okula gidiyorum.evde tek kalmak yerine sabah o da Bizimle çıkıyor her zaman böyle oluyor

Son zamanlarda komşumuzun çocukları ona o kadar çok zarar vermeye calısıyorlar ki dayanamıyorum artık kedim o kadar çok korktu ki bana yaklaşırken bile tereddüt ediyor sevmeye çalıştığımda ısırıyor tırmalıyor eskisi gibi yemek yemiyor tombiş kedim gün geçtikçe zayıflıyor

Komşumuzu ve çocuklarını görünce koşa koşa gelip arkama saklanıyor

Çocukları bir çok kez uyardım ama devam ediyorlar şaka gibi cocukların ailesi de hicbir şey demiyor ağzı dili olmayan kendi halinde olan bir hayvana neden yapılır ki bu

ben kedimin böyle olmasına çok üzülüyorum ne yapabilirim lütfen bana fikir verin

2 CEVAP

dollfacepersian

Yapmanız gereken en önemli şey kedinizi tek başına sokağa salmamak. Durum bu haldeyken neden salmaya devam ettiğinizi de anlamış değilim o ayrı. Alıştığı için çıkmak isteyecektir tabi ki. Okuldan gelince göğüs tasması ile çıkarabilirsiniz. Birlikte gezin lütfen ve bir daha asla tek başına dışarı çıkarmayın.
Psikolojisi de evde bolca ilgilendikçe zamanla geçecektir diye umuyorum. Bu süreçte çok sabırlı olup o istemediğinde korktuğunu fark ettiğinizde asla dokunmamanız önemli, tekrar güvenini kazanmanız gerekiyor yavaş yavaş. Umarım başarılı olabilirsiniz

Tabi ki de böyle duramazsın sadece uyarmakla olmaz bu iş gerekirse evlerini başlarına yıkacaksınız. Kedinizi sevmeye çalışın ve bir süre evde bakın sakinleşsin