Yavru Kedim

Ecerana

Cumartesi günü sabahtan köye gideceğim ve pazar gece yarısına kadar ev de olmayacağım. Kedim 2,5 aylık ve ev de yanında olsam bile benimle ilgilen diye miyavlayan ve içeri de misafir olduğun da odaya kapattığım da da miyavlayan ayrıca dış kapıyı açtığımda koştur koştur apartmana çıkan özgürlükçü bir kedi siz ce bu süre zarfında ev de yalnız başına sıkılıp sürekli miyavlar mı köye götürme şansım yok maalesef hem yol boyunca çok tedirgin olur hem de iki gün için hayvanı yerinden etmek istemem

10 CEVAP

Ecerana

Ama şöyle de bir durum var bir gün için başkasının evine gidip huzursuz olacaksa kendi bildiği ortam da bir gün yalnız kalsa daha iyi olmaz mı benim sorum sürekli beni arayıp miyavlar mı ya da kendi halin de mi takılır çünkü onun rahatı benim için çok önemli bir gün için yerinden etmek istemem

onurtemiz

Bence de 1 gün başka yete gideceğine ev de tek kalsın. Ayrıca artık yuvası orası. Evde tek kalmalı ama odanızda kalsın tek. Miyavlar ama alışır. Kapıdn girince size miyavlar ya kızar ya da sarılır. Henüz küçük olduğu için unutur rahat. Hatta size önerim gelir gelmez vitamin macunu ve ya yaş mama gibi sevineceği şeyler verin ki yalnızlık kötü bir şey olmadığını yavaş yavaş anlar

catmother

kedim 3buçuk aylık olana kadar asla evde yalnız kalmadı ama 1gece evde yoktuk ve 1gün boyunca trip attı sonra normale döndük. 1gün ile depresyona gireceğini sanmıyorum. gitmeden önce önlemler alın kırılacak, ufak tefek boğazına takılacak seyler, ip poşet gibi oynarken boynuna dolanacak eşyaları kaldırın. fazladan birkaç yere su koyun oldu ki dökülür vs. ayrıca 1odanızın ışığını açık bırakıp yumuşak uyku noktaları hazırlayın.

Gul36

Ben kedimi gün içinde yalnız bırakmak zorunda kalıyorum. Mesela öğlenden gece 11'e kadar. Ama normalde biz evdeyken de kendi kendine oynamayı seven, koşturup hoplayıp zıplayip yalnızken de eglenceli vakit gecirebilen bi kedi. Biz yokken de kendi başına oynayıp uyuduğunu düşünüyorum, o yüzden içim rahat oluyor. Geldiğimi duyduğunda hemen kapının önüne gelip yatıyor seveyim diye ama hiç küsmüyor. 1 gün yalnız bırakmanızda bi sorun olacağını sanmıyorum. Evin birkaç odasına su ve mama koyun, camları sıkıca kapatın, evi güvenli bir hale getirin bir şey olmaz. Kısa süre için yolculuk stresine de evinden ayrılma stresine de girmesin bence.

Gul36

Bir de televizyon ya da radyo falan açık bırakabilirsiniz. Evde ses olur.

Gul36

Benim kedim de o kadarken odada kapalı kalmayi hiç sevmiyordu, sürekli miyavliyordu. İnsan tabii tuvaleti falan gelirse diye de korkuyor. Ama zamanla alıştı. Misafir geleceği günler ben onu önceden oyun oynatıp yoruyorum, normal uyku saatinde uyutmayıp oyalıyorum. Böylece misafir geldiği zaman yorulmuş oluyor ve uyuyor. Gerçi geçen de bu yöntemi denedim, hatta kedinin adını duyduğunda tırsan bi arkadaşım gelecekti. Kaymak da inat gibi bütün gün uyumamış olmasına rağmen olmasınlar geldiğinde uyumadı bi türlü. Her zaman uyuduğu odaya götürüp kapıyı kapattım, biraz miyavladı ama sonra baktı kimse bakmıyor gidip uyudu. Önceden yemeğini ve tuvaletini halletmistik bu arada, bu yüzden rahattım. O miyavlamalar birazcık şımarıklık miyavlaması da oluyor. Çok akıllılar, biliyorlar dediklerinin yapılacağını. :D
Neyse, zamanla alışacaktır yani. Ama sizin dediğiniz gibi, misafirin bulunduğu odanın kapısını kapatıp onu serbest de bırakabilirsiniz.

Depresyona girebilir kediler yalnız kalamazlar yaşadığınız yerde kedi oteli varsa bırakabilirsiniz veya geçici 1 günlük bakabilecek birini de bulabilirsiniz.

Ecerana

Yardımlarınız için teşekkür ederim inşallah yokluğum da çok miyavlamaz sevdirmek için değil de oyun için miyavlıyorlar kendileri genellikle o yüzden beni düşündürüyor zaten kendi kendine oynamayı pek bilmiyor sürekli ben oynatıyorum

Ecerana

Bir şey saha sormak istiyorum malum bayram yaklaşıyor ve biz de dedem olduğu için çok gelen olur bayram da kedimi misafir geldiğin de kendi odasına kapatsam bişey olur mu kapalı durmayı hiç sevmiyor geçen kediden korkan bir misafirimiz geldi odaya kapatmak istemedim doğal olarak ama kızın üstüne zıplayınca bir kaç kere kız çok korktu ben gene kedimi rahat takılsın diye onu kapatmak yerine bizim oturduğumuz odanın kapısını kapattım ama o zaman da çok miyavladı. Ara da sustu ama gene miyavlamaya devam etti. En sonun da ablam başa odada oyaladı onu kız gidene kadar siz ce bu konu da ne yapmalıyım sürekli miyavlaması beni çok üzüyor

onurtemiz

Küçük olduğu için size güvenmiş çok ailenizi istiyor. Kediden korkan insanları hiç anlamıyorum. El kadar yavru ya.
@Gul36 ya aynen katılıyorum. Yalnızlığa kısa sürede alışıyorlar. Ben de öğrenciyim. Evde babam ve ikizim (o kız) üçümüz yaşıyoruz. Geldiğimizde kapının önüne gelip önce miyavlıyor sonra da göbeğini açıyor bize.