Kedim Biraz Kilo Alsın Diye Her Gün Yaş Mama Versem Olur Mu?

Bir süre her gün yaş mama vereyim diyorum 85grlik konserveyi ikiye bölüyorum gün içinde yiyor. Bir sorun olur mu sürekli değil sadece bir süre yapacağım kilo alması için. Kuru mamasını da yiyor

5 CEVAP

theyusra

yaş mama kilo aldırmaz. kediye kilo aldıran şey karbonhidrattır, karbonhidratı yüksek olan mama yedirebilirsiniz ama bu da kof kiloya sebep olur. ayrıca yaş mama da dişlere zarar vermez, dişe zarar veren şey içindeki şekerdir.

kedibabasi66

Üç gün tavuk göğsü verin değişimi görürsünüz.
Pişirme imkânınız yoksa kızarmış tavuk alın göğüs kısmını üç gün buzdolabında saklayarak yedirebilirsiniz.

BtMelike

alışıp kuru mamadan soğuyabilir üst üste verme sıklığını artır normalde 2 haftada 1 veriyosan haftada 1 ver mesela ama veterinerle yaş mamayı çok önermiyorlar diş sağlığı için. Benim kedim de kilolu değil fit kısırlaştığında da kilo almadı yani 200 gram anca almıştır ama veteriner sorun olmadığını söylemişti. (3.4 yetişkin)

Kedilerin her gün yaş mama yemesi kedilerin sağlığı açısından iyi değildir kuru mama ile beslemeniz daha sağlıklıdır hem bu sefer kuru mama yemeyebilir ve yaş mamaya göre kuru mama daha sağlıklıdır ama balık yağı tarzı iştah açıcı yağlar hem sağlığı açısından hemde kilo dengesi bakımından iyi gelir ek olarak vitaminler de iyi gelir

Emirrckr

Yaş mamalarda şöyle bir ayrım var,
Alt segment yaş mamalar,bol karbonhidrat ve tahıl içeriğiyle evet kilo aldırır.
Ama sağlıksız bir kilo aldırır.
Ayrıca bu düşük segment yaş mamalar,dişlerinden tutun böbrek sağlığına kadar problemlere yol açar.
Temiz içerikli yaş mamalar var,
Bunlara Schesir’i örnek verebilirim.
Gönül rahatlığıyla verebilirsiniz.
Zaten içini gördüğünüz an kendiniz emin oluyorsunuz.
Fakat Schesir’de öyle aşırı bir kilo alımına sebebiyet veremez :)
Kısacası kilo aldırma da yaş mama seçeneği evet kaliteli yaş mamalarla tercih edilebilir ama ekstra olarak balık yağı kullanabilirsiniz.
Mesela yaş mamasına balık yağı sıkarak verin.
Balık yağı,genellikle iştah açıcı olarak bilinir,böylelikle yediği kuru mama miktarı da artar.