Pitbull Vs Kedilerim

catmother

arkadaşımın pitbull cinsi köpeği var ve köpeğiyle fazla zaman geçirdim pitbull üzerine olan korkuların ne kadar yersiz olduğunu anladım. korkulması gereken bu cins köpekler değil sahipleri olduğunu gördüm. birlikte sarılarak uyuduğum oldu ve doğurduğunda bir yavrusunu sahiplenmek istiyorum. 2kedim var ve yavruyu 7-8 haftalıkken sahipleneceğim için alışmaları daha kolay olur diye düşünüyorum. pitbull ve kedi arkadaşlığı hakkında tecrübesi olan var mı

12 CEVAP

ursaminor

Bundan çok uzun yıllar önce, ev arkadaşımın pitbull manyağı bir çevresi vardı. Çenesiyle kamyon çeken şampiyon bir pitbull vardı mesela. Sahibi bir manyak insandı. İki katlı evinin bir katını köpeğe ayırmıştı da sevgisinden bir gram ayırmamıştı. Bir keresinde eve bir pitbull gelmişti, sahibi tatilde diye bakmamız için. O zaman bir pitbull ile yaşamak nasıl olur görmüştüm. Arkadaşım evden giderken yetişkin bir erkek olan pitbullun tasmasını evi dağıtmasın diye kalorifer peteğine bağlayıp çıkmış. Ben eve geldim ve gördüğüm şey peteğin yanında duran ve artık u şeklini almış bir kanepe, duvardan sökülmüş bir petek :D Ama çok tatlı ve dost canlısı bir köpekti.

Sonra bu kızın pitbull sevgisi çok aşırı olunca eve bir yavru aldı. İlk iki hafta çok ilgilendi. Ben tatile gittim ve döndüğümde köpeği balkona kapatılmış ve resmen kaka içinde yüzerken buldum. Sevinince çişini yapıyor diye çok azar işittiğine de şahit oldum. Sonsuz bir sevgiyle dolu aslında her hayvan gibi pitbullar. İş sahiplerinde bitiyor. Bu küçük kızı dolaştırmaya çıkardığımda kedilerle çok oynardı. Evde kedi olmadığı halde sokaktakilerle sürekli ilişki kurardı. Biz başka nedenlerle ayrı düştük, ben evden taşındım. Sonradan öğrendim ki bu minik tatlı kedi dostu bir canavara dönüşmüş (dönüştürülmüş). Çok üzüldüm elbette. Kıssadan hisse şudur; çok süper şahane anlaşabilirler. İş aslında sizde bitiyor. Sizin de iyi bir insan olduğunuz yazdıklarınızdan belli :)

O yüzden pitbulldan korkmayın. Asıl korkmanız gereken yetişkin kedileriniz :D Ayı bile kovalıyor bu manyaklar çünkü :D

tecrübem yok ancak. Baskın ırklara karşıyı tolere etmesini, onları bastırmadan oynamasını öğretmek gerekiyor. Kedi sesleri dinleterek kedi seslerine duyarsızlaştırıldıktan sonra kedi kokusunu sinmiş halinizle onun yanına gidip o kokuya alıştırmanız kediyle ilk temasında daha iyi bir sonuç alma ihtimalinizi kuvvetlendirecektir. Kendi dostumdan edindiğim tecrübe ise yavru köpeklere kıyasla yetişkin kediler asıl tehlikeyi doğurabiliyorlar. Kedilerinizi de köpeklere alıştırmanız faydalı olacaktır. :)

yavru, kedi kokusunu alsın* diyerek cümleyi toparlayayım :)

rica eder, iyi akşamlar dilerim. Ben de Pitbull cinsi yavrunuzu gayet güzel yetiştireceğinize inanıyorum. :)

catmother

4haftalıktan itibaren kısa kısa aynı ortamda bulundurmayı düşünüyorum. evlerimiz aynı yerde

İlk önce yavru kedi kokusunu üstünüzde alsın kedilerde köpek kokusunu alsın o halde. Tekrar söylüyorum kedilere dikkat.

catmother

hahahaha çok teşekkür ederim yorumlar için alışacaklarına inanıyorum:)

onurtemiz

Kedinin köpeği tanıması daha önemli. Köpekler daha uysal ve sevencendir. Ayrıca yavrular daha çok anne sütü emmeli söyleyeyim 7-8 hafta erken

catmother

6haftalıktan sonra sütten kesilmeye başlıyorlar. tabii ki emen bir yavruyu almıcam sütten kesilince alacağım :(

catmother

benim de tek endişem kedilerimde sakin huylular ama farklı bir cins elimden geleni yapacağım . asla dövüş gösteriş vs için sahiplenmem zorluklarını da yaşadım biliyorum. yakında tek yaşamaya başlayacağım rott istiyodum aslında ama pitbull lar kadar zeki değiller maalesef ve hayvan ticaretine karşıyım en yakın arkadaşımın köpeği olduğu için maddiyat olmayacak. çekirdek aile olacağımıza inanıyorum:))

onurtemiz

Arkadaşınızla konuşun 6 haftadan fazla emsinler. Kedileri 7-8 hafta emdirip hemen sahiplendiriyorlar. Aslında çok yanlış. Bir kedi en az 10 hafta emmeli ki kedi yetiştiricilerle görüşüyoruz 12 hafta emdiriyor onlar. Köpekler de daha uzun anne sütü emmeli

catmother

sütten kesilmeden almayacağım zaten ev aynı yerde annesiyle iç içe olacak her gün görebilecek. cani biriymisim gibi ikidir sütten kesilmeden alma dedin :D