Kısır Kedilerim İşaret Bırakıyor

garfileo

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Evdeki Köpük ve Mario isimli iki dişi kedim sürekli her yeri işaretliyor. Kızgınlığa girdikten sonra ikisini de bi kaç ay arayla kısırlaştırmıştık. Sağlıkları çok iyi idrar yolu veya tam kısırlaşmama gibi sorunları yok bi kaç veterinere teyit ettirdik. Ameliyattan sonra köpük sanki kızgınlığı hiç bitmemiş gibi popo kaldırmaya bağırmaya işaretlemeye devam etti( hatta evdeki erkek bi kedimize aşık oldu). Mario ise kızgınlık öncesi gibi normale dönmüştü. Ancak Köpük Mario’yu rakip görmüş gibi sürekli saldırmaya kovalamaya başladı. Bu durumlar sonrası Mario da evi işaretlemeye başladı. Bir senedir giderek artan bi işaretleme sorunu var. Veteriner beni kıskandıklarını söylüyor çünkü genelde benim odama ve yatağıma işiyorlar. Köpük pencereden başka kedi görse bile yetiyor dellenmesine. Mario daha sabırlı bi kedi ama o da evde çok heyecanlanınca deli gibi koşup belli bölgelere işaret bırakıyor. Oyunla yorarak mamayla kandırarak vs vazgeçirmeye çalıştım ama mümkün değil azaltamadım bile. Bu arada sadece işaret bırakıyorlar normal çiş ve kakalarını kumlarına yapıyorlar. İnternette anksiyeteleri olabilir diye okudum ama aslında çok oyuncu kendini sevdiren mutlu da kediler. Ne yapmalıyım veteriner de ben de çözümsüzüz. Evde toplam 10 kedi var bu arada sadece bu ikisi problem. Lütfen yardım edin 🥲

1 CEVAP

kedibabasi66

10 cana birden baktığınız için teşekkür ederim. Hepsi sağlıklı uzun ömürlü olsunlar. :)