Kedimin Gözlerinde Bir Şey Var

defnecey

Kedimin göz pınarlarında gözünün zarı gibi bir şey var birkaç gündür geçmesini bekledim ama geçmedi sizce problem nedir

5 CEVAP

Emirrckr

Tam emin değilim,en iyisini hekim bilir ama bu probleme genelde iç parazitlerin yol açtığı söyleniyordu.
İç parazit uygulamasını en son ne zaman yaptırdınız?

defnecey

16 ocak. Her iki ayda bir iç dış parazit yapıyorum. iç parazit olarak tenizol, dış parazit olarak broadline.

biraz pamuğa ılık çay batırın ve gözlerini yavaşça silin geçer.

aslihan_e

Viral enfeksiyon gelişmiş olabilir. İç paraziti iki ayda bir yapmak parazitlerden temizlemez, daha sık uygulama yapılmalı. 2 ayda bir yaptırıyorsanız yumurtalara etki etmediği için o kedide hep parazit vardır. Hap verince ilk uygulamadan iki hafta sonra çeyrek hap, ilk uygulamadan üç hafta geçince bir çeyrek daha verin, ondan sonra bir ay ara verebilirsiniz. Tekrar verdiğinizde rutin yine bu şekilde olmalı. Sorun gözlerde oluşan bir enfeksiyon değilse çay ya da göz damlası, merhem falan fayda etmez.

kedibabasi66

Broadline tavsiye etmiyorum. Muhtemelen o yapmıştır. Dexanetil göz damlası, iki sefer iki damla kullanmanız iyi gelecektir.
Dexanetil bulamazsanız, Netizon damlatın.