Kediler Evde Ne Kadar Yalnız Kalabilir?

BtMelike

Tekir 3 renk yetişkin bir kedim var. 1.5 ay sonra şehir dışına seyahat etmem gerekiyor. 3-4 gün olamayabilirim ama aklımdan çıkmıyor kedim. Yemeğini, suyunu, oyuncaklarını koysam 3-4 gün sonra gelsem bir şey olur mu , bırakabileceğim kimse yok gerçekten. Evde de gündüzleri aktif değil akşamları 1-2 saat aktif oluyor genelde.

10 CEVAP

Minminik

dolu dolu tam 4 gün bıraktım, evde kamera olduğu için kontrol ettim.
bol bol su ve bol bol mama bıraktım ama tüm mamayı yediği için aşırı kilo almıştı. sonrasında bu gibi durumlar için mama kabı aldım otomatik.
valla mecburiyetten bırakılıyor kamerada alırsanız sorun kalmaz, herkesin etrafında gelip bakacak tanıdığı olmuyor.
arkadaşım 2 kedisini 10 gün bırakıyor, tabi 2 kedi oldukları için sıkılmıyorlar.

Arda-

3-4 gün boyunca gün içinde mama du ve tuvaletini temizleyecek birisi varsa çok sıkıntı olmaz ama daha fazla yanlız bırakılmamalı

Feridunn

hiç kontrol edilmeden 3-4 gün bana biraz fazla geldi açıkcası.

BtMelike

ne yönden sence sıkıntı olabilir psikolojik olarak mı

kedibabasi66

Ben en fazla 8 saat ev de bırakıyorum. Onda da öncesinde biraz oyun oynatıp sonra uykuya geçmelerini sağlayarak.
Perdelere asılı kalma ihtimalleri var doğalgaz elektrik türlü tehlikeler. Kedinizi hergun kontrol edecek mamasını suyunu tazeleyecek birisi yok mu ?
Oda kamerası alma şansınız var mı? Gittiğiniz yerden takip edebilir herhangi bir durumda tanıdıklarınızı harekete geçirebilir hatta gerekirse itfaiye ekiplerine bile haber verebilirsiniz.

ssedef28

3-4 gün çok uzun bi süre birisi kontrol edip mamasını suyunu tazelemiycekse. maması bayatlar suyunun da değişmesi gerekir ayrıyetten evin de havalandırılması lazım pencereyi açık bırakamazsınız sonuçta tel olsa bile ve tuvaleti de sorun olur

Arda-

3-4 gün boyunca gün içinde mama du ve tuvaletini temizleyecek birisi varsa çok sıkıntı olmaz ama daha fazla yanlız bırakılmamalı

Mslna01

3 4 gün çok uzun süre sıkılır mutsuz olur eve gelip her gün mama su verecek oynayacak birisi var ise daha iyi olur ama alışkanlığı olduğu birisi olması gerek

Kubra123kkk

Ben 5 gün mecburen tek bırakmıştım gelip kontrol etmişlerdi ama kedim aşırı kilo almıştı en iyisi kameralı otomatik mama kabı

BtMelike

kedim 1 gün tek kalmaya alışık, arada günü birlik işim oluyor bırakıyorum yani tek ama öyle perdelere asılma huyu da yok, aşırı yeme eğilimi de yok normalde günlük mamasını (50 g) bitiremez genelde, tuvaleti de pelet olduğu için aşırı kirlenmiyor , tanıdığım güvenebileceğim biri yok maalesef