Gimcat Kedi Macunu

Mianaz

Merhaba arkadaşlae gimcat kedi macunu kullanıyorum kedim severek tüketiyor multivitaminden az biotinden ve taurin den az az veriyorum iki günde bir internette cok araştırdım bazıları zararlı olduğunu söylüyor kedimin tüylerindeki dökülme oranı azaldı iyi geldi yani ama karaciğerde birikme yapabiliyomuş doğrumu bilgisi olan varmı acaba

6 CEVAP

riuhole

Kediniz eğer tekir ise vitamin taurine ve prebiyotik macunlardan çok sık vermeyin çünkü tekir kedilerin bu tarz ek gıdalara çok ihtiyacı olmuyor. İki üç günde azar azar vermeniz en sağlıklısı. Taurinei zaten kediler içeriğinde taurine olan mamalardan yeterince alıyor fazlası kalp fonksiyonunu olumsuz etkileyebiliyor. Böbrekte birikim yapan vitaminin fazla alınması oluyor genellikle aşırıdan kaçınırsanız zararı olmuyor. Her şeyin fazlası zarar ama yeterince verdikten sonra öyle her denilene de kulak asmanıza gerek yok.

kedilimadam

Tekir kediden kastedilen domestic home cats gibi melez kedilerse bilimsel açıklaması şu olabilir: Melez kediler safkan kediler gibi kalıtımsal birtakım hastalıkları taşımadıkları için daha dirençli oluyorlar.Bu da onları diğer kedilere göre daha sağlıklı yapıyor.

Heiter

Tekir kedilerin, bu tarz ek gıdalara ihtiyaç duymayışının bilimsel bir açıklaması var mıdır? Aksi takdirde, kulağa pek mantıklı gelmiyor.

Mianaz

Kedim Scottish fold teşekkür ederim ❤️

dilex

Macun degil kapul seklinde vitaminlerden veriyorum hafta da 3 4 tane

dilex

Gimcatin