Kedim Norveç Orman Kedisi Ve Tüyleri Dökülüyor. Ek Vitamin Olarak Ne Kullanabilirim?

Kedim Norveç orman kedisi ve tüyleri dökülüyor. Ek vitamin olarak ne kullanabilirim?

2 CEVAP

kedibabasi66

Ben arada hamsi, somon ve alabalık veriyorum. Bu dönemde tüy dökmeleri normal. Özellikle Norveç kedilerinin.

Sukufe-Cici

Merhaba, biz duzenli tarama yapiyoruz asla aksatmamak lazim. Her gün mutlaka genis tarak ile taramak, haftada bir defa furminator ile taramak kesinlikle tuy dokulmesini çok azaltiyor.

Furminator uzun tuylu kedilere uygun olani var onu almalisiniz.

Normal genis tarak kadinlar icin satilanlardan aldim. Bu hem acitmiyor hem güzel aciyor plastik taraklar.

Ayrica kuru mamasi mutlaka somon, ton balik veya diger baliklar iceren markalardan kullaniyorum. Bizim marka pro plan somonlu kisirlastirilmis kedi mamasi.

Kendisi balikli disinda hic bir yas mama, kuru mama yemiyor zaten.

Suyunu her gün duzenli yenilerseniz (icme suyu) ekstra gozlemlersiniz tuylerin dokulmedigini.

Malta gelince tuy yutmasi icin bolovia veya dr.clauder disinda kullanmiyorum.

Vitamin alsin diye ozel bir marka tercihimiz yok ancak multi vitamini gimcatten baska yemiyor. Wanpy nin buyuk paketlerinden aliyorum bagisiklik guclendirici odul mamasi haftada bir.

Benim kedimin tuyu kendi ustunde kaliyor. Tarayinca taraga geliyor. Hic koltuk veya yere dokuldugunu gormedim.

Ancak sunu belirtmek isterim, kizim 3 yasinda ve 6 aydan itibaren tum bu soylediklerimi duzenli yapiyoruz. Hic bir asisi aksamiyor.

Sonuc olarak sabretmeniz ve istikrarli olmaniz gerekir. 3-6 ay arasinda net sonuc alacaginiza inaniyorum. Kendi rutininizi kedinize gore olusturabilirsiniz deneye yanila.

Herkese iyi gelen sizin kedinize iyi gelmeyebilir. En iyileri kendiniz secin. Bol sans diliyorum.