Acana Sığır Etli - Mama Bozuk Mu?

eacikyurek

Merhaba,

1 yaşındaki erkek kısır kedimiz yaş mama olarak Gourmet Gold yiyordu, fakat son zamanlarda isteksiz yiyordu. Deneme amaçlı olarak petshoptan Acana Tavuk aldım, gayet iştahlı ve severek yedi. Bunun üstüne 27/02/2024 tarihinde buradan her çeşitinden sipariş ettim. Belki gecikme olur diye birer adet petshoptan her çeşitten aldık. Bugün, petshoptan alınan sığır etliyi açınca görüntüsünden şüphelendik. (Fotoğraf-1) Buradan sipariş ettiğimiz mamayı da açtık ve benzer görüntü ile karşılaştık. (Fotoğraf-2) Tavukluda veya somonluda görüntü olarak böyle bir durum yoktu. Acana'yı ilk defa kullanmaya başladığımızdan dolayı sizlere danışma ihtiyacı hissettim. Buradan hareketle;

  • Başlıkta da belirttiğim gibi, sığır etli mama bozuk mu?

  • Etin yapısından kaynaklı olan bir görsel farklılık var ve her şey normal mi?

  • Beyaz parçalar nedir? Gourmet Gold'un ton balıklısında da çok seyrek miktarda görüyorduk.

6 CEVAP

Mslna01

Kokusu normalden değişik mi? Yani kötü bozulmuş kokuyor mu? Skt nedir

eacikyurek

Merhaba Mslna01,

Mamaların kokusu normalde ağır/değişik oluyor elbette fakat daha önce hiç Acana kullanmadığımız için bize çok farklı gelmiş olabilir. Algıladığımız kokuyu çöp konteynerlerinin kenarına bırakılan artık yiyecek kokusu veya bozulduğu düşünülüp çöpe atılmış ve açıkta beklemeden dolayı durumu iyice kötüleşmiş balık kokusu şeklinde tarif edebilirim.
Petshoptan alınan 04/03/2024, buradan alınan ise 21/04/2025 son kullanma tarihli.

Mslna01

Peki ikisininde de aynı durum mevcut mu

Ahudr

Mama normal hepsi bu sekilde.Sigir etli olaninin icinde yaglar dondugu icin o beyaz goruntuler.Benim kedilerim maalesef acananin hicbir cesitini sevmediler

Ahudr

Yalniz koku olarak tarif ettiginiz baya bir uclarda ben sahsen o kadar kotu koku almadim acanadan her ikisinde de varsa normaldir ama birinde var digerinde yoksa olani yedirmeyin bence sıkıca sarıp imha edin sokaktakilerde yemesin

Ahudr

Bu arada gourmet sürekli verilecek bir mama değil mumkun mertebe mecbur kaldikca verin nadiren.