2. Kedi Acil Cevap

Coconutbey

Merhaba bugün 2. Kedimi sokaktan sahiplendim annesi yok malesef 2 aylık falandır en fazla. Eve getirince mecburen yıkadık çok tozdu her yeri. Sirkeli su yapıp taradık üzerinden büyükçe pireler çıktı 8-10 tane. Güzelce kuruttuk şuan keyfi yerinde ama yarın veterinere götürüp ilk kedimle beraber dış parazit yaptırıcam. Sorun şu bu saate kadar çişini yeni yaptı ve kumla oyun oynamak istiyor kakasını da yapmadı. Kuma nasıl alıştırabilirim? Teşekkürler simdiden.

8 CEVAP

Mslna01

Sabahtan beri sizde mi kedi

kedibabasi66

Eve yeni aldığınızda 1,5 gün kaka yapmaması normal. 2 aylık kediyi aşılarla yormayın. Bağışıklığı düşebilir. 1/4 iç parazit hapı vermeniz yeterli olur. Tenizol öneririm.

Mslna01

Sabahtan beri sizde değilse belki büyük ihtiyacını sokakta yapmış olabilir o yüzden sordum yarın veterinere gidene kadar takip edin yapmazsa ona göre veteriner hekimlede konuşun

Kubra123kkk

Etrafı keşfetmek için herşeyle oynar :) ara sıra kumun yanına götürürseniz ne olduğunu anlar zaten , ben kedimi sahiplendiğim zaman kuam alıştırmak için hiç çaba vermemiştim heryeri kendi keşfedip kumuna alışmıştı

aslihan_e

O çocuk daha, oynar kumla, ona temiz kum koyun, bırakın oynasın, öyle öyle tuvalet alışkanlığı kazanır, biraz oynar kazar sonra çişini yapar. Ona çok minik parça iç parazit hapı da yutturun, kesinlikle iç paraziti vardır diyebilirim.

Coconutbey

Öğleden sonra aldık kediyi neden sordunuz? Aynı gün içinde veterinere götürmek istemedim yıkadığımız icin. Normalde tabi ki yıkanmaz ama sokaktan olduğu için çok toz içindeydi kendisi de suan rahatladığına eminim.

Coconutbey

@aslihan evet yarın ilk işim vet hekime götürmem olucak ic dıs ve aşılarına baslatıcaz

Coconutbey

Evet kedim gece yarısı kakasını falan yapmış bugün de yaptı hatta örttü baya veterinere de götürdüm ama yıkadğomız için dış parazit olmuyormuş 2 gün sonra götürcez tekrar iç parazit ve karma aşı yaptılar 3-4 aylık dedi ama bence daha ufak bilemedim