Kedisi Hiç Tüy Yumağı Kusan Var Mı? Lütfen Acil Cevap

yavru kedim sürekli böğürüp duruyor kusacak gibi benide endişelendirdi bu durum azıcık acaba tüy yumağı mı kusacak?

6 CEVAP

kars

Bu kedilerde genel bir durum endişelenmene hiç gerek yok.Veterinerden kedi çimi al onu yesin kusar hemen.Merak etme benimki hep oluyor.

Dila2003

Doğal olarak yapılan bu yalanmalar sırasında ölü olan tüyler, dikenli yapıdaki dil sayesinde alınmış olur. Yutulan bu tüyler mideye ve sonrasında bağırsaklara geçer.

Tüyler sindirim sistemi boyunca kolaylıkla ilerliyorsa sorun yok demektir. Ancak, midede kalan tüyler varsa, bunlar zamanla birikerek yumak halini alırlar. Genel olarak kediler, biriken bu tüyleri kusarak veya dışkı ile çıkarırlar. Tüy yumakları kusma sırasında yutakta şekil alarak silindirik şekilde çıkarılır.

ne kadar oluyor o kedi çimleri?

kars

6,7 TL felan buda adresi:http://www.***********.com/alice-kedi-cimi-pm-ptpak11

teşekkürler

kars

Kedinizin sorunu geçtimi ?