Kedim Aşırı Isırıyor Nasıl Çözerim ?Bir An Önce Çözüm Bulmam Lazım.

Heathcliff

Kedim 2 aylıktan beri bende şuan 5 aylık ve aşırı ısırıyor.Sevdirirken bir anda ısırmaya başlıyor,kucağa alırken ısırıyor,durup dururken ısırıyor her türlü ısırıyor anlayacağınız.Benim asıl sorunum ısırması değil aslında aşırı sert ısırması ısırıkları oyun ısırığı değil gerçekten tüm gücüyle ısırıyor veya birden benimle kavgaya başlayarak ısırıyor anlayacağınız acıya kanatmaya koparmaya yönelik ısırıklar.Ses,sıvı,oyun vb çözümler işe yaramadı.Sadece beni değil evdekilere de aynı şekilde davranıyor acilen bir çözüm bulmalıyım yoksa kapının önü gözüküyor başka bir kedi bakmayı düşünmeye başladım mecburen daha öncede 1 kedi bakmıştım dişiydi ve oyun için hafif ısırıklar dışında hiç ısırmıyordu bu kedim erkek acaba cinsiyetle alakalı bir durum mu bilemedim.Çözümler önermenizi bekliyorum.

25 CEVAP

Heathcliff

Kedim bana bağlı nereye gitsem peşimde bir kedi ben de ona karşı öyleyim ama bu sorunu yoruyor.O zaman almasaydın diyen arkadaşlar kedimi sokaktan sahiplendim.Ben sahiplenmesem şimdi yatağında karnı tok rahat bir şekilde uyumak yerine büyük ihtimalle ya açlıktan ölecekti ya çöplerle beslenecekti ya da hastalanıp veya kazada ölecekti.

Heathcliff

Sokağa gitmemesi,gitmesini istemediğim için uğraşıyorum zaten anlamadığınız konu bu buraya o yüzden konu açtım. Eleştiri veya destek almak için değil çözüm önerisi almak için.Ayrıca kedilerin uzun süre ev ortamında kalmadıkları durumda hayvansal içgüdülerini kaybettiklerini sanmıyorum kedim gayet avlanmayı bilen gayet tehlikelerin farkında bir kedi daha 2 aylıkken muhabbet kuşumu yakalamaya çalışıyordu şuan büyük ihtimalle yakalarsa yer.Yine de toplumsal olarak hayvanları koruma-bakma bilincimiz tam oturana kadar dışarısının onlara uygun bir yer olduğunu düşünmüyorum.Zaten bunun için uğraşıyorum.Dışarıdakilere de elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.

dollfacepersian

Sizin de anlamadığınız böyle durumlarda sokağa bırakmayı düşünmenin sokağa gitmeye engel olmanın falan insanı bir düşünce gibi gelmediği. Bu davranışları olan bir kedi ile aynı evi paylaşamayacagım sahiplendirmeyi düşünüyorum düzelmezse şeklinde düşünmek varken sokak kimseye normal insani gelmiyor çünkü.

Tabi ki bende bir kedinin doğuştan gelen avcılık içgüdülerini kaybettiklerini düşünmüyorum ama şu bir gerçek ki insana alışan ev ortamına alışan hayvanlar hayvanlara zulüm eden insanlar ve birçok tehlike ile dolu sokak hayatına adapte olamıyor. Yemek bulma,kediler arasındaki hiyerarşiye ayak uydurma, tehlikelerden korunma gibi hayati konularda sorun yaşıyorlar. Mutlaka evde yaşadıktan sonra sokağa bırakılmış kedi ilanları görmüşsünüzdur. %90 i çok rezil bir halde yuva arıyor oluyor ve çoğunluğunun yuva arama sebebi zaten sokağa adapte olamamaları oluyor.

Anladığım kadarıyla sokağa bırakmayı düşünsenizde bunu uygulamayı çok fazla düşünmüyorsunuz. Bu güzel fakat önceki yorumumda dediğim gibi şuan aslında küçük size çok büyük gelen sorunda kedinizle yaşamaktan vazgeçmeyi düşünüyorsanız ileride gerçekten zor ve büyük sorunlar olduğunda durum daha kötü bir hal alacaktır. Bu yüzden şuan iyi bakacak birine sahiplendirmeniz en iyisi olur bence.

Şuan sorunu çözmenize yönelik bir şey yazmadığımin farkındayım. Yazmıyorum çünkü bu sorunun çözülmesi ileride başka sorunlar çıkmasına engel değil. Bir kedinin yaşamı en az 10 yıl desek bu sürede illaki küçük büyük sorunlar çıkacaktır. Bu yüzden bana yol yakınken yolları ayırmak en mantıklısı geliyor bana

nagihan98

Benim bir arkadışımın kediside son zamanladda böyle davranıyodu ama o on aylık kızgınlık olduğunu düşünüyorduk biz

Terranova

Ben de aynı durumdan muzdaribim. Kedim 2 aylık erkek, sürekli ısırıyor. Arada sevmek için elimi uzatıyorum, sanki bir şey yapacakmışim gibi, kulakları geriye atıyor, garip garip taklalar atıp kaçıyor. Sadece uykuya geçmeden ve uyku sırasında sevip, dokunabiliyoruz. Isırırken hayır mayır, hmmm, şşt gibi uyarılar işe yaramıyor. Isırma huyundan bıktım usandım artık, vazgeçmiyor. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı seviniriz.

Derdedermanim

JACKSON GALAXY

kedilimadam

Animal Planet'de hala çıkıyor mu? Bir süredir Animal Planet'de denk gelemedim.Cumartesi sabahları TLC'de çıkıyor ama çok eski bölümleri sanırım.Yine de çok keyifle seyrettiriyor.

sophiee

TLC de hiç karşılaşmadım ben. Cumartesi tetikte olacağım bakalım :)

Dmldsl123

Kedi sizi ısırdığında onu azarlayın canını acıtmadan cezalar verin ben hep öyle yaptım sonra ısırmamaya başladı