Gimcat Ut Balance Malt - Kullanabilir Miyiz?

lunargrace

Merhabalar herkese,

Benim oğlan geçtiğimiz yılın ortalarına doğru idrar yollarında ufak bi tıkanma yaşadı. Çabuk yakaladığım için çok ciddiye dönmeden ilaçlarla atlattık, veteriner tavsiyesiyle de 6 ay boyunca Proplan urinary mama kullandık. Şimdi eski mamamızdan devam ediyoruz ve sıvı tüketimine katkı olsun diye haftada 2-3 gün birer öğün suyla karıştırdığım yaş mama çorbamızı tüketiyoruz. Su tüketimi de gayet iyi, su pınarı da bugün sipariş ettim hatta, inşallah daha da çok içecek artık oğlum.

İnsan tabi tekrar eder mi diye düşünüyor hep, Gimcat’in de başlıktaki maltını görünce denemek istedim. Çoğu kedinin hiç beğenmediği malta benimki deli oldu :) Haftada 2-3 kere 5-6 cm arası veriyorum şimdilik. Daha önceden tıkanıklık yaşadığımız için taş oluşumuna yatkınızdır diye düz mantıkla bi önlem olarak iyi olabilir diye düşündüm. Benzer geçmişe sahip olup kullanan başka kedo ailelerimiz var mıdır? Sizce vermeye devam edeyim mi bu düzenle? Bilgilendirme ve fikirlerinize şimdiden çook teşekkür ederiz 💛

(Ufak bi not: eski veterinerimize artık gitme imkanımız yok, henüz yeni bir veterinerde de karar kılamadım. Yeni bir veterinerle görüşebilene kadar deneyimlerinize danışmak istedim)

1 CEVAP

Ahudr

Zaten firma o macunun açıklamasinda da günlük rutin olarak verilebilir demis yani vermenizde bir sakınca yok şifa olur insallah.Daha önce hangi mamayi yiyordu sorun mama kaynaklıda olabilir çünkü değişiklik yapsaydiniz ve proplanin uriner mamasina cabuk alıştı mı