Kedilerim Birbirine Ne Zaman Alısır

Coconutbey

  1. Kedimizin evde 2. Günü ama ayrı odada tutuyorum çünkü ilk kedim tıslıyor doğal olarak bize de tısladı hatta. Küçük olan da ilk kedimize karşılık hırlıyor gibi yapıyor o zaten max 3 aylıktır yavru daha. Box içine koyup odaya getiriyorum ilk kedim gelip koklayıp tıslıyor geçip karşısına sağ soluna uzanıyor dik dik bakıyor nöbet tutar gibi karşısında uzanıp bekliyor. Ama henüz box içinden çıkarmadım birkaç gün daha bekliyim diyorum. Böyle böyle alışır mı acaba? İlk tecrübem olduğu icin haliyle ben de heyecanlı ve endişeliyim. Öneriniz fikriniz var mıdır yorum yaparsanız sevinirim teşekkürler :))

1 CEVAP

Merak etmeyin zamanla alışacaklardır ilk başta tıslama olur hatta pati atma bile oluyor çok normal siz yavruyu koruduğunuzu diğer çocuğa hissettirirseniz veya diğer çocuğa kızarsanız bu sefer daha çok anlaşmaları zorlaşır çünkü kediler de inanaın çok kıskanç ve kinci ben de bunu defalarca yaşadığım için tecrübeliyim bende yeni kedi aldım yavru ve iki büyük kedim de ilk başta baya tepki gösterdiler gözlem altında tutarak çok büyük zarar vermeye kalkmadıkları sürece ki vermediler hiç müdahile de bulunmadım bulunmayı da doğru bulmuyorum pati attılar tısladılar sıkıştırdılar ama karışmadım lakin eğer tüylerini kabartıp üzerine doğru yürüyorsa büyük olan kedi o zman biraz alıştırmanız zorlaşacaktır benim kedilerim iki haftaya iyice alıltılar şimdi yavru ile oyun oynuyorlar ama ben hiç midahilede bulunmadım sadece gözlem altında tuttum ne büyük kedilerime kızdım nede küçüğü korudum hatta baya bir ilk patilediler yavruyu tırnaklarını çıkartmadan sadece pati falan attıp tısladılar o kadar alışır aynı odada tutun müdahile de de bulunmayın hiçbir şekilde