En İyi Kedi İç Parazit İlacı Hangisi

Sueda1234

Merhaba arkadaşlar iç dış paraziti alıp kendim yapıyorum canivermden iyisi varmı birde iç parazit olan kediye üç hafta sonra tekrar mı vermeliyim yoksa ağır bir ilaç olduğu için bir defa yeterlimi olur?

4 CEVAP

aslihan_e

Bir defa asla yeterli olmaz çünkü yumurtaları öldürmüyor. Yetişkinler ölüyor, yumurtaları orada kalıyor. Üç hafta sonra mutlaka tekrar ilaç verin.

Sukufe-Cici

Daha iki gün once veterinere sordum bizim elimizde tenizol vardi. Buna iyi dedi. Daha iyisi var mi dedim caniverm oldugunu kilosuna gore 2 ayda bir vermemi soyledi. Bizim kedi 4.2 kg yarim tabletin ucunu biraz kirip ver dedi.

Emirrckr

Caniverm,Tenizol vs.

Emirrckr

İç parazit gerekli görülürse tekrarlanmalı çünkü yukarıda da denildiği gibi yumurtalar ölmüyor.
Ve haliyle yumurtaları dökme şansınız yok.
Hani pire yumurtası olsa tarayıp temizlenir ama iç parazitte bu şans yok.
İç parazit uygulaması sonrası evi dip köşe temizleyin ve 3 hafta sonra eğer ki bir problem varsa(olabilir.)tekrardan iç parazit uygulaması yapın.