Kuru Mama Konusunda Bana Yardım Edin Lütfen:(

midori

Öncelikle herkese merhaba🎀
Scottish bir bebeğim var ve kendisi çok seçici. Hiçbir kuru mamayı iştahla yemiyor. Bütçe açısından bir sıkıntım yok (kendim az yerim, ona daha iyisini alırım 🥹) ve içeriği temiz bir mama yemesini istiyorum. Bu zamana kadar Royal Canin, N&D, Virbac ve Orijen denedik. Kuru mama konusunda kafam o kadar karışıktı ki en son veterinerimize danıştım. İçeriği temiz ve besleyici bir mama önermesini istedim. Önerdiği mamalar Royal Canin, Proplan ve Hillsti. Şu an kullandığımız Orijen markasının ise orta segment bir mama olduğunu söyledi. Yüksek proteinli mamaların, hareketsiz kediler için sağlık sorunu oluşturabileceğini belirtti.
Lütfen bana yardım edin. Ne yapmalıyım, ne almalıyım? deneyimlediğiniz ve önereceğiniz bir mama var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim🩷

2 CEVAP

Cemalchief

Orijen orta segment degilde tabi aroma olarak farkli gelebilir hills kullanabilirsiniz bunların arasında. Benim kedim en çok heyecanlandigi mama nd pumpkin kuzuluydu. Paket acinca deliriyordu digerlerinde boyle heyecanlanmadi aktif olarak virbac kullaniyorum, onuda severek yiyor

theyusra

orijene orta segment demesi bayılttı gerçekten :D iştahla yememesi normal, çabuk doyuyordur ve emin olun yiyen kedi bakmak çok daha zor bırakın az yesin. orijen ve acana yiyorsa devam edin yoksa mera, nature's variety vs de olabilir.