Kedimin Tırnakları Ayrılıyor

merhaba, kedimin tırnakları ayrılıp parçalanıyor. kalsiyum eksikliğinden olabilir dendi ama bu durumu yaşayan var mı?

3 CEVAP

kedibabasi66

Ayrılıp parçalanıyor dediğiniz dış kabuğun atılması olabilir o da normal.

ssedef28

tırnaklarını neyle kesiyorsunuz kestikten sonra bizimkinin de tırmalama tahtasında çok ince soyulmuş gibi tırnaklar oluyor kendi tırnak makasımla kestiğim için çatlıyor kediler için olan makastan alıp keserseniz çatlamaz. ama patisindeki tırnaklar ayrılıyorsa bi fikrim yok

kediler için olan tırnak makası ile kesiyorum. yine de nasıl yapıyorsa çok kötü oluyor tırnakları