Yavru Kardeşler Birbirini Tanır Mı

aoeo10

2.5 aylık yavruları sahiplendirdik ve belli bi süre sonra tekrar bir araya getirsek birbirlerni tanırlar mı yoksa tanımayıp kavga mı ederler

3 CEVAP

Heiter

Kedilerde o tür duygular olduğunu sanmıyorum çünkü onlar için bütün olay, koku. Yani yavruyken annenin ve kardeşlerin kokusuna alışık olduğu için bir sıkıntı olmuyor fakat kardeşleri ayırıp tekrar bir araya getirseniz yabancı bir kedi gibi muamele edecektir. Kardeş olmayan kedilerin birbirleriyle anlaşmaları süreciyle aynı süreci yaşarsınız diye tahmin ediyorum.

aleynapul

tanımazlar benim tanıdıklarım anne yavruyu birleştirdiğinde birbirlerine diklenmişlerdi hatta kısırlaştırılmadılarsa kızgınlık zamanlarında çifleiyorlar kisası sanmam tanıyacaklarını

Aysealev

Kesinlikle tanimiyolar. Benim yavrularimi bi arkadaş almıştı bikacgun misafir etti daha saonra yavrular tekrar bir araya gelince birbirlerini tanımadılar. Hatta kavga bile ettiler. Manalarını paylaşmak istemediler. Kısacası kokuları değişince kardeşlik bitmiş oluyo