Kedim Aloe Vera Yemiş Olabilir

AlpMordecai

2 günlüğüne kedimi evde babamla bırakmıştım. Bitki kedinin ulaşamayacağı çok yüksek bir yerdeydi fakat ben yokken bir yolunu bulmuş ve buzdolabına çıkıp oradan bitkiye ulaşmış diye tahmin ediyorum. Çünkü bitkinin her yeri parça parça olmuş. Üstüne ortalıkta da küçük parçalar buldum. Ne yapmalıyım veterinere direkt götüreyim mi yoksa iyice izleyeyim mi? Sabah bir defa kusmuş ama iştahında hareketlerinde hiçbir fark yok hâlâ canlı oyun oynuyor (hatta her zamankinden fazla enerjik) ve iştahı yerinde, suyunu da içiyor. Ben yokken bir defa kusması haricinde de tekrar bir kusma görülmedi. Kakasını ben geldiğim zaman yaptı ve ishal ya da kabız değil. İdrarında da renk değişimi gibi bir durum yok hâlâ. Ne yapayım direkt sabahtan doktora götüreyim mi yoksa iyice takip edeyim mi? Geç kalırım sonra organ hasarı olur diye korkuyorum.

8 CEVAP

AlpMordecai

Şimdi bir kase yoğurt verdim

AlpMordecai

@ssedef28 bir kaseyi anlık heyecanla yazdım :) küçük kahve tabağından hallice bir tabağı var yaş maması verdiğim onda koydum 1 kaşık

Mslna01

Alovera zehirler lütfen gözlemleyin bir süre bir sorun olduğunda veteriner hekime gidin

AlpMordecai

İdrarını takip ediyorum herhangi bir renk değişimi yok.
Tuvalete çıkıyor kakası normal, ishal değil.
İştahı yerinde hâlâ ve kusmadı hiç.
Ve enerjisi de yerinde; oyun oynuyor, koşuyor vs.
Bir sıkıntı yok şükür, çok korkmuştum.

AlpMordecai

https://hizliresim.com/d172jtw

Böyle parçalarını buldum odanın çeşitli yerlerinde. Yediği kesinleşti yani. Ancak hâlâ hareketlerinde bir bozulma, kusma vs yok.

ssedef28

bir kase yoğurt fazla değil mi ishal olmasın bu sefer de

kedibabasi66

Kediniz size mesaj veriyor. Ev de buğday çimi olmadığı için Aloe Vera ya yöneliyor. Ona buğday ekin.

Kediliyiz

Aloe vera yediğini fark ettiğim kedim gece sabaha kadar 6 defa kustu... Sabah soluğu veterinerde aldık. Dışkısı makus şeklinde oldu..
Aylarca evde olduğu halde hiç ona bulaşmayan kedi, bir anda onunla oynayası gelmiş.. parça parça etmiş. (her gün düzenli malt da yer)

Özet: Aloe vera çok tehlikeli.. benim kedim yapmaz demeyin..