Kedimin Ensesindeki Bitmek Bilmeyen Yada

Neyirx

Arkadaşlar kedimin ensesinde kabuklu elime gelen sert bir yara var. Geçenlerde farkettim orayi ayrıca da kaşıyor. Geçen sene yaz günü veterinere aynı şikayet için götürdüm mantar olup olmamasindan korktuğum için ve veteriner hekim bana yaz sıcağından dolayi fazla proteinli ödül maması verdiğim için alerji yaptığını söyledi ardindan antibakteriyel bir sprey verdi bunu kullanin dedi. Neyse o zamanlar azaldi ama tam olarak gecmedi, ben de kedimde olumsuz bir durum farketmeyince uzerine dusmedim. Ama bu yaz kış dinlemiyor ödül mamasını veterinere bu sikayet icin gittigimden beri kesmeme rağmen, bu kabuklu yara hep oluşup duruyor. Kedimin umrunda değil gibi, kabuklu yaranın olduğu bölgede bir tüy kaybi falan da yok arada kaşırken görüyorum o kadar ama canımı sıkmaya başladı. Ayni durumu yaşayan var mi veya Allah aşkına bu nedir ne yapmam lazim😩

5 CEVAP

Neyirx

Resim yuklemistim ama sanirim gitmemis

https://hizliresim.com/gcykfn2

ben yaşıyorum aynısını. crystalin ile geçiyor sonra tekrar oluşuyor. minnacık kabuklu bir yara tam ensede. benim 3 kedim var birbirleri ile oynarken yaptıklarını düşünüyorum ama sürekli de olmaz oyun. bence arka patileri ile kendisi yapıyor. hills kullanıyorum fazla protein yüklü bir mama değil ama 2 yıldır aynı mamayı kullanıyorum ondan olabilir diye düşünüyorum. şimdilik çok önemsemiyorum çünkü mantar vs olmadığı ve tüy dökümü yaşanmadığı için çözüm yok.

Coconutbey

Tavuklu mamalar yapabilir geçmiş olsun

Mini2019

farklı yerlerinde var mı acaba. Tüylerden görünmeyebilir. Burayı kaşıdığı için kabuklanmış olabilir.
İlk akla gelen gıda içeriği olabilir.
Pire olabilir.
Ya da ense damlası yapabilir.
İncelenmeli kesinlikle.