Kedilerim Her Ay Grip Oluyor, Ne Yapmalıyım

Fonfonella

Anneleri çok hasta iken onları doğurdu, üç aylık olduklarından beri her ay burun akıntısı ve hapşırık oluyorlar.
Veteriner azitro, supravit ve imunex şurup yazdı. Kullandığımız zaman her şey geçiyor ancak aradan bir ay geçince gene hastalanıyorlar.
Veterinerler yardımcı olmuyor, böyle bir sorun yaşayan var mı?😭

7 CEVAP

Semgy

Merhaba lysine vitamin takviyesi kullanın ve kaliteli mamaya besleyin lütfen

Mini2019

Bağışıklığın oturması epey bir süre alabilir. Sürekli takviye vererek karaciğerlerine böbreklerine zarar vermeyin bence. Veteriner gözetiminde devam edin bence. Ve hayvan için olan vitaminleri kullanın. Probiyotik deneyin

kedibabasi66

Arkadaşım, başka yerden klamoks şurup yazdırın. 0,3 cc yeterli olacaktır. Klamoksu 4-5 gün deneyin bir bakın. Biz çok faydasını gördük. Bazen satılmayan şuruplar öne sürülüyor. Klamoks bulamazsanız Amoklavin deneyin onunda yararını gördüm. İkinci tavsiyem; sularına 250 ml suya üç damla olacak şekilde elma sirkesi damlatın ve arada az az yoğurt verin.

lwb

kullandığınız şurupların yanında bağışıklığını da güçlendirmeniz lazım, bunun için kefir, evde yapıcağınız et haşlamaları, et suyu vb yemekler kullanırsanız yavru kedilerinizin bağışıklığı da güçlenecektir. yoğurt ve kefir verirken az miktarda verin ki yavru oldukları için ishale çevirmesin. ben her gün bir süre vermenizi tavsiye ederim. etleri et sularını günlük her gün verin. gelişimleri açısından da yararlıdır

lwb

altın macun denilen tarif var, çok yararlıdır. kendi kedilerime de yavruluklarından beri hazırlayıp veririm. özellikle kış aylarında sokaktaki hayvanlar için de kullanılır. ona da göz atın derim.

Fonfonella

@Mini2019 Daha dün normaldi evde koşuşturan. Şimdi ise burnu baya tıkalı, sesi kaybolmuş ve hapşırık var. Daha geçen ay 0,3 ml beş gün azitro verdim. Ondan öncede verdim birkaç ay önce. Böbrekleri için zararlı, ancak veterinerin yaptığı iğneler bir ile yaramıyor. Tek azitro yardımcı oluyor😭

Mini2019

Doğada olsalardı öleceklerdi. Sizin sayenizde direniyorlar.
İkili üçlü testlerine baktırdınız mı? Mesela korona + kediye betaglukanlı vitamin verme demişti vet. Bir yerde problem var. Onun bulunması lazım.