Kedim Mama Kusuyor

Slnysrf

Evimde 3 kedim var 2 gündür farklı bir mamaya geçtik. Pronature hamsili kısır kedi maması kullanıyoruz. İki kedim sorunsuz yerken diğeri yedikten sonra mamayı kusuyor bugün 3 kere kustu . Bu mamayı kullanıp aynı sorunu yaşayan var mı ?

9 CEVAP

Simurg1queen

Merhabalar mama geçişini en azından 1 haftaya yayarak yapmanız en iyisi olurdu böyle durumda kedinize çim ve malt verebilirsiniz bunları yaptıktan sonra kusmaya devam ediyor ve artık sıvı çıkarıyorsa acil bir hekim görmesi en mantıklısı olacaktır

Mslna01

Kademeli mi geçtiniz direk mi?

Mslna01

1hafta -10 güne yaymanız gerekiyordu mama değişimini mama değişimini biliyor musunuz

küçük bir kaseye biraz yoğurt koyun biraz yoğurt yedirin geçer kusması böylece

Slnysrf

Çok teşekkür ederim sorunun neden kaynaklandığını anladım diğer kedilerden daha önce yemeğe çalıştığı için hızlı yiyiyor sonra öğütemeden kusuyor. Mamasının yerini diğerlerinden ayrı bir yere koyunca sorun çözüldü

Ahudr

Iki gün yeterli degil 1 hafta karistirarak verin baslarda kusan kedinizin midesi degierlerine gore daha hassas demekki ve kusmayanlarda da bir sorun yok gibi gorunuyor olabilir ama kusmamalari sindirimlerinin etkilenmedigi anlamina gelmez diskilarini top top yapmaya baslarlar ki buda saglikli bir durum degil

Ahudr

Umran mama değişimlerinde mumkun oldugunca ekstra bir sey verilmez yöntemi degistirmesi kafi dha fazla eski mama daha az yeni mama

Ahudr

He buna ragmen yine de kusuyorsa o zaman mamayı kullanmayacaksiniz demekki iceriginde kedinize dokunan sindiremedigi bir madde vsr demektir

Slnysrf

iki gün eski mamayla karıştırarak verdim