Yeni Kedi Sahiplenmek Hakkında Önemli

Arkadaşlar 7 aylık erkek kedim var henüz kızgınlık belirtisi göstermedi ve veterinerimiz erkek kedilerin kısırlaştırmak için yaşının beklenmesinin daha uygun olduğunu söyledi bu yüzden henüz kısırlaştırmadık
Dükkanın oraya bir kedi yavrulamıştı 2 ay yavrusuna baktı ve yavruyu bıraktı 2 aylık dişi bir kedi kendisi çok sevecan ve akıllı evime almak istiyorum
Ama erkek kısır olmayan kedim olduğu için çekincelerim var bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim

4 CEVAP

ZynpBlgn

Erkek kedinin kızgınlık zamanı yaklaşmıştır muhtemelen. Evin içinde hakim olabilirsiniz umarım çünkü çok saldırgan oluyorlar. Ama kısırlaştırmayı da önerimyorum 1 yaşından önce çünkü daha gelişimini tamamlamamış oluyor hayvan. 2 aylık bir yavruyla çiftleşmek isteyeceğini pek sanmıyorum ama yine de her şey olabilir. Eğer ki bir kızgınlık durumu olursa ikisini kesinlikle görüştürmemeniz daha uygun olur.

kedibabasi66

Anne yavruyu bırakmamış olabilir. Bazen yavrular 2 aylık olduklarında kendi yollarına gidiyor. Daha rahat daha gürültüsüz bir ortam arıyor olabilir. Yavru kediyi kedi taşıma çantasına koyun, kedinizin yanında 10 dakika kafeste tutun. Davranışlarına bakın tısslama falan yaparlarsa iyi anlaşmayacaklar. Belki çok sıkı iki arkadaş olacaklar. Bunu yaptıktan sonra daha doğru karar verebilirsiniz.

Anne kedi tekrar hamile kaldı sanırım çünkü başka kedi ile çiftleştiğini gördük ve yavrusunu görünce tıslıyor 1 haftadır yavru tek
Bizim oğlan çiftleşmek ister mi diye korkuyoruz

ZynpBlgn

Erkek kedinin kızgınlık zamanı yaklaşmıştır muhtemelen. Evin içinde hakim olabilirsiniz umarım çünkü çok saldırgan oluyorlar. Ama kısırlaştırmayı da önerimyorum 1 yaşından önce çünkü daha gelişimini tamamlamamış oluyor hayvan. 2 aylık bir yavruyla çiftleşmek isteyeceğini pek sanmıyorum ama yine de her şey olabilir. Eğer ki bir kızgınlık durumu olursa ikisini kesinlikle görüştürmemeniz daha uygun olur.