Kedim Üzerime Çiş Mi Yapıyor Yoksa Başka Bir Şey Mi?

merhabalar. bir kaç ay önce çok hasta bir kedi sahiplendim ve hayatımdaki ilk kedim. kulaklarında mantar kulak uyuzu şu bu derken zaten beni çok yormuştu ve hala bunlar geçmedi o ayrı bir konu ama şuan da çok garip bir hareket yapmakta. beni çok özlüyor görmediği zamanlarda. ben eve gelince üzerime çıkıyor yoğurma hareketini yapıyordu uzun uzun. sonra bir gün kıç tarafının olduğu kısımda ıslaklık farkettim. pijamam ıslanmıştı. anlam veredim sonra bir ara severken kaldırdım baktım pipisinin ordaki tüyler ıslak. ama normalde ne etrafa yapma gibi bir huyu var ne de kaçırma problemi. neyse son zamanlarda da baya pipisini çıkarıyor, böyle afedersiniz boşalıyor gibi titriyor ve orası ıslanıyor ama daha çok küçük yani maç 3-5 ay arası ( tam yaşını kestiremiyoruz çok hasta geldi). yani biz çözemedik. sıvı rengi de baya şeffaf hani yapış yapış da değil. nedir bu hiç başına gelen var mı?

5 CEVAP

ssedef28

kaç aylık olduğunu dişlerine bakarak az çok anlayabilirsiniz süt dişleri baya sivri küçük ve ince olur yetişkinlerin kalın pek sivri değil dişleri dökülüp yetişkin dişlerini aldıysa en az 6-7 aylık vardır ve kızgınlığa girmiş olabilir

zey940

Yazdıklarınız kızgınlık belirtilerine benziyor. Kediniz sokaktan geldiği için gelişimi geride kalmış olabilir, ondan yavru gibi görünüyordur belki. Veterinerde organ gelişimi tamamlanmış mı ya da böbrek rahatsızlığı mı var bunun belirlenmesi daha net olur. İdrar püskürtme başladıysa erkenden kısırlaştırmazsanız alışkanlık haline getirebilir, kısırlaşsa bile idrarını tutamayan kediler var. Kızgınlıkta çıkan idrar daha keskin kokulu olur, derinden bağırmaya falan başlar kedi. Bunlar yoksa kızgınlık öncesinde de olabilir kediniz.

Simurg1queen

Merhabalar kediniz erkek kedi olduğunu belirtmişsiniz kızan dönemi başlangıcı ama bir çok rahatsızlığı olduğunuda söylüyorsunuz bir hekime danışmanızda fayda var.. Kızan dönemi ise acil kısırlaştırma yapmalısınız yoksa maksimum 1-2 ay sonra kalıcı bir hareket olacak koku bırakması daha ağır bir kokuya dönüşecek geçmiş olsun sağlıklı mutlu pati günler 💐

kedim ergenliğe girmiş. daha küçük olduğu için kısırlaştırmaya erken dedi :// veterinere götürüyoruz maalesef hala mantara bir çözüm bulamadılar. öğrenci olduğumuz için artık masraflarını da karşılayamıyoruz iğneler ilaçlar çok pahalı. ne yapacağımızı şaşırdık. geçmesini bekliyoruz :(