Royal Canin Maması

edakaramel

kedimin mamasını degistirip royal canine başladık kademeli geçiş yapmadım yani eski mamasiyla 2 gün karıştırıp verdim 3. günde tamamen royal canini yemeye başladım. mamayi cok sevdiği için eskisini vermek istemedim. ama dün 3 4 kez midesini bulandırdı bugünde aynı şekilde midesini bulandırıyor normal mi bu istahi falan herseyi normal🥺

5 CEVAP

Mslna01

Farklı bambaşka bir mamaya geçerken en az 1 hafta 10 gün kademeli geçiş yapmalısınız

eski mamasının markası nedir bir de eğer eskisini bitirmek için veriyorsanız o royal canin i döktüğünüz tabağa en azından 1/3 ünü eski masadan olacak şekilde verebilirsiniz yani karıştırıp

edakaramel

eski mamasinin markası mito. hic iyi bir mama degil. o yuzden karistirmadan direk royal canine gecis yaptim. mide bulnatilari normal mi acaba gecer mi sonradan🥺

Cennet29

Geçmeyedebilir bazı mamalar yaramayabiliyor. Farklı mamaya yavaş geçiş yapmak her zmn daha iyidir. Mamayı çok sevip hızlı yiyosa oda dokunuyo olablir bi gözlemleyin. Durum devam ederse eski mamasını deneyin böyle olacak mı bakın. Eğer olmaya devam ederse bi rahatsızlığı vardır baktırırsınız.

edakaramel

kademeli geçiş yapmadım ondan kaynakli olabilir evet ama bu mamayi cok sevdiği icin fazla da yiyor söylediğiniz gibi ondan da kaynaklı olabilir. inşallah mama kaynakli bisey degildir. bide kisir mamaya yeni gecis yaptik ilk defa kisir mama yiyo yani ondan da kaynakli olabilicegini dusunuyorum🥺