Salon Bitkilerin

songuladali81

Kedimi salon bitkilerden nasıl uzak tutabilirim. Geçtiğimiz Ağustos ayında 40 günlükken bana gelen minik kızım salon bitkilerimi tırmaladığı saksının içine oturduğu için kapalı balkona almıştım. Şimdi yaz geliyorum. Balkon açılacak. Bitkilerim ne olacak. 🤔 Minik kızım 8 aylık afacan oldu. 😂

5 CEVAP

duman2707

Kedi çimi işe yarıyor
Büyük bi saksıya ektik trend.yol da tohumları satılıyor ordan temin edebilirsiniz
Benim iki oğlum da sürekli balkondaki bitkilere sataşıyordu zehirli olanları yok ettik ama yine de kimisi sert yapraklı oluyor yani yememesi lazım birde alıştırınca daha kötü
En sonunda kedi çimi ektik büyük bir saksıya şimdi ordan yiyorlar
Hiç diğerlerine sataşmıyorlar
İşe yaramazsa balkondaki bitkilerinizi fileyle sarabilirsiniz

Emirrckr

Bizim gittiğimiz klinikte de saksıların etrafı filelerle çevrili.
Kediler ne toprakla oynuyor ne de çiçek yiyor ama çok dallı,yapraklı bitkiler varsa file tam olarak sorunu çözmeyebilir.

songuladali81

Areka palmiyesi, yucca ve deve tabanı.. Malesef çok büyükler. Kışın balkona alarak kurtardık ama yaza ne yapacağız bakalım. Bu sefer de boş odaya alacağız başka çare yok. Kışa tekrar balkona.. 😂 Bir dahaki yaza da afacan kızım büyür. Hanım kız olur.😂 Söylediklerinizi biliyorum. Farklı bi bildiğiniz var mı diye sordum. Teşekkür ederim.

aslihan_e

Onun çözümü yok ya, kafasına eserse yemeyen kedi bile bir bakıyorsunuz hapur hupur yiyor. Dışarıda olsa kediler kolay kolay yemez zehirli bitkileri, evde olunca yiyorlar.

Suerk

Yapraklara ve toprağa bir süre tarçın serpebilirsiniz. İlgisini kaybedip koşullandığı da serpmeyi bırakırsınız.