Kedime Lazer Aldım Nefes Nefese Kaldı

CilginEgg

kedime lazer aldım çok koşturmadım yerlere tuttum lazeri oyun bitince dili dışarda nefes nefese kalmıştı kalbi çok hızlı atıyordu neden oldu bu bilen birisi var mı?

10 CEVAP

ZynpBlgn

benim kedim de sokak kedisi birkaç kere lazer ile oynatmıştım aynı şekilde çok koşturmadan. ben de sinirlendiğini düşünüyorum böyle boğa gibi nefes veriyor. kalbinin hızlı atmasında da sorun yoktur diye düşünüyorum çünkü avcılık içgüdüleri devreye giriyor. ama ağzını açmak ve horlamak gibi bir durumla hiç karşılaşmadım. horlamak pek iç açıcı gelmedi bana. kedilerde astım ve saire olabiliyor çok da bir bilgim yok mümkünse bir veterinere sormanız daha uygun olur.

Lokumhn

Kediye lazer tutmanın zalimlik olduğunu düşünüyorum.

cemremio

Kediyi lazer ile oynatmanın sakıncalı olduğunu okumuştum bir yerde, avını yakalayamadıgı için strese giriyorlarmış isterseniz veteriner hekimlerinize danışın bunu, eğlendirmek isterken strese sokmuş olmayın sonra

ssedef28

yazın adana sıcağında oyun oynadığımızda oluyor benim kedime de

Sezgek

Çok koşturmadıpınızdan eminseniz normal değil kediniz cins kedimi ben de kedim çok kilo aldığında lazerle oynatıp koşturuyordum bir tek ondan bıkmıyor çünkü hiç bir zaman dediğiniz gibi nefes nefese kalmadı ki ben baya koşturup oynatıyordum benim kedim tekir cins kedilerin bazılarında mesela iran kedilerinde genetik solunum sıkıntıları olabiliyor burun yapılarından dolayı ya da scottishler de daha hassas oluyor eğer kediniz cins kedi değilse bence vete bir danışın derim

CilginEgg

Kedim tekir cok kosturmadigimdan emin değilim tam az da değil çok da değil tekir kedi olduğundan olabilir yerde yakalayamadıgı için sinir olmuş olabilir 10 metrelik koridorda duvara ve yere tuttum cok fazla kosmadi yani ama yine de emin degilim

CilginEgg

Bir de bişey ekliyim nefes nefese kalmıştı evet ama bazen yine koşunca ağzını açıyordu bazen çok az sesle horlayarak uyuyor nefes nefese kaldığında kalbi çok hızlı atıyordu ve dili de disaridaydi

CilginEgg

Tam olarak horlama değil bazen uyurken çok az nefes alışını duyuyordum o kadar

Ahudr

Siz kum olarak tozlu kum kullaniyor olabilirsiniz eger öyle ise hemen tozsuz kuma gecis yapin derim ben

ssedef28

ben de anksiyete problemi olan kedilerde yaşanıyor söylediğiniz durum diye okumuştum evde gördüğü sinekleri kovalamasıyla aynı şey gibi düşünüyorum ben çoğunda başarısız oluyor çünkü kedim:D