Kedi Tüy Dökümünü Engelleyen Mama

mehtapkaplan

Merhaba dostlar.

Kedim olağan dışı tüy döküyor. Mevsim geçişlerinde normaldir bunun bilincindeyim fakat tüy dökümünün sebebi mamadan olabilir yada deri takviyesi yapın dedi veteriner. Mamasını daha yeni aldım sayılır ve kötü mama olduğunu düşünmüyorum. Sizin çocuğunuza iyi gelen ve tüy dökümünü azaltan mama ve takviye varımdır?

Kedim Scottish Fold, kısır,1.5 yaşında.
Kullandığımız mama nature's variety balıklısı.

9 CEVAP

Emirrckr

Kullandığınız mamanın içeriği iyi,fakat yine de bir ihtimal kedinize iyi gelmiyor olabilir.
Mevsim geçişinde olduğumuzdan çok az tüy döken kedimde bile tüy dökümü şu aralar arttı.
Biz Biofeline nin tüy damlasını kullanmaya başladık,işe yarayıp yaramadığı hakkında şu an yorum yapamıyorum çünkü çok yeniyiz.
Ama şu an için aşırı bir tüy dökümü yok.
Mama olarak N&D kullanıyoruz.

songuladali81

Royal Canin 👌👌👌

Emirrckr

N&D Ocean portakal&ringa balıklı kısır mamasını kullanıyoruz.

mehtapkaplan

Teşekkür ederim yorum için

Ahudr

Emirrckr ND hangi serisini kullaniyorsunuz. Bu aralar benim iki kedimde o sekilde aşırı bir tüy dökümü var

ekerbicereda

Bizimlidenqlırı dökuyo bu ara napcaz ya

ekerbicereda

Bizimlidenqlırı dökuyo bu ara napcaz ya

Cemalchief

Virbac dermatology

Simurg1queen

Merhabalar kullandığınız mamadan kaynaklı fiyat performansı açısından iyi diye düşenebilirsiniz ancak sağlık söz konusu olunca ve pati dostlarımızın tek yediği mamaya para biraz daha kıymak gerekiyor yaşı ve ırkına göre mama tercihi yapmanız lazım.. Arkadaşımında aynı cins kedisi vardı yeni eve taşıma yaptıkları için çok strese girip aşırı tüy dökümü oldu ve kelliğe kadar uzadı o da Royal Beauty ve kendi ırkı için olanı kullandı eskisinden bile daha iyi tüy durumu veeeee
mama geçişi yavaş yapılmalı nasıl derseniz
yeni kullanacağınız mama kabının altında olmalı eski kullandığınız maması mama kabının üstünde olacak şekilde her gün biraz daha yeni mamasını fazlalaştırarak
1 hafta yada 2 hafta gibi bir sürece yayarak yeni mamaya dönmelisiniz...
Malt macun kullanıyorsanız her gün az miktarda verin..
umarım yardımcı olur sizede geçmiş olsun 💐