Gençlik Hastalığı

Merhaba kedim gençlik hastalığına yakalandı veteriner tedavisi olmadığını soyledi en fazla 1 hafta yaşar dedi kanlı ishal var yemek yemiyor 4_5 gün oldu 1 gündür şırıngayla süt veriyom agzına kedime iyi gelecek bişe varmı immun 44 şurubu okudum internete yaşama ihtimali varmı başka kediler 2_3 günde öluyor muş

14 CEVAP

Merhaba kedi bugün tam bir yaşına girecek direkt sütvermiyorum bebelac bir numara toz anne sütü veriyorum
Bugünde bagışıklığı için immün 44 diye şurup varmış ondan verecem veteriner tedavi edilecek olduğunu ve öleceğini sıyledi kapımın önünde kalan sokak kedisiydi sokak kedisi olması hastalığı atlatacak hissiyatı verdi

En son göturdugum veteriner kedinin mutlu olmasını kendini güvende hissetmesi için son günlerini güzel yaşasın diye doğup büyüdüğü yerde kalsın dedi 🥲

Hiçbir belirti vermedi hatta kanlı ishal gelene kadar yemekte yiyordu şuan işte olduğum için kedinin yanında değilim az önce evden kedinin kendi isteğiyle az önce su içtiğini söylediler bu biraz mutlu etti :)
Ama kedinin gözünden iltihap akıyor muş bir gözü kapanmak üzere ymiş akşam gidince çay sürecem pamukla bakalım

Ahudr

Çok geçmiş olsun biraz geç farkettiniz sanirim bilgidim kadariyla kanlı ishal son evresi oluyor artık bu hastalıkta erken teşhis cok önemli normalde tedavisi olan bir hastalık ve çıkmadık candan ümit kesilmez.Ama biraz maliyetli bir süreç eger maddi imkaniniz yoksa belediye veterinerinden destek alin

Ahudr

Ayrıca şırıngaýla ağzına süt verirseniz ishali daha da artacak bolca su verin bebek yaş maması alıp sulandirip onu verin yada tavuk pisirip blandirdan gecirip o sekilde yine sırıngayla besleyin

Ahudr

Bu arada kedi yavru mu kac aylık

Tedavi edilmeyeceğini söyle di

Ahudr

Kediler için özel olarak satılan süt tozu olsa daha iyi olurdu.Dedigim gibi benim kedimde yakalanmisti ama yavruydu ve hemen farkettik kanlı ishale çevirmeden tedavisi yapilmisti bu yavrucak çevirmiş belki o sebeple diyordur veteriner de oradan dönüşü olup olmadığını o daha iyi biliyordur muhtemelen ona bisey diyemiyorum.Hangi şehirdesiniz Istanbuldaysaniz bizim gittigimiz veterinerin bilgisini vereyim birde oraya gösterin

Maalesef mersindeyim

9_10 veterineri arayıp sordum kanlı ishal başladıysa%90 ölür dediler

Ahudr

Of ya çok üzücü 😞

Ahudr

Hiç belirti vermedi mi keske basta önlem alabilseydiniz

HepsiPati

Geçmiş olsun. Süt lrsinlikle vermeyin. Flagy,metpamid ve vitamin verilmesi gerekiyor. Birde yogurt ve tavuk göğsü ile beslemeye çalışın. Eğer 6 aylıktan büyükse kedi flagyl i 4e bölüp günde 1 parça verebilirsiniz. Aslın da başka bir veterinere götürün. Onlar bu ilaçları serum ile damardan veriyor. Metpamid ile birlikte birde ishal önleyici mesela ercefury verilebilir. Bol sıvı alması gerekiyor. Kurtarılabilir. Lütfen vazgeçmeyin. İyi haber bekliyorum.Ben hergün götürüp serumunu taktırıyordum. 3 günün sonun da baya toparlamıştı. Veterinerin önerisine göre devam edersiniz. Mersin de iyi klinikler var diye biliyorum. Lütfen araştırın.

naz96

Merhaba çok geçmiş olsun. Bazı veterinerler iyileşebileceğini hatta verdikleri serumla birçok gençlik hastası olan kediyi iyileştirdiğini söylüyor. Kimi parayı daha çok önemsiyor ne yazık ki. Maddi açıdan çok zorlanmam karşılarım derseniz başka veterinere götürüp bi şansınızı deneyebilirsiniz.