Kedide Titreme

Sevilayyyyy

Arkadaşlar, sokaktaki kedileri besliyorum ikidir bir kediye denk geliyorum ve kafası, ayakları falan titriyor hiç sabit durduğunu görmedim tuhaf bir hareketlilik var vücudunun tamamında mama yiyor, kendini sevdiriyor falan. Hatta hamileydi. İlk gördüğümde de bir erkek kediden kaçmaya çalışıyordu, daha doğrusu kaçamıyordu önünde göbeği yarı açık bir şekilde uzanmış titriyordu ayırmıştım o an ama belli ki reflexlerini iyi kullanamıyor, bu durumu hareketlerini de kısıtlıyor. Neden olabilir sizce merak ediyorum? Veterinere götürme şansım yok ancak besleme yapmaya gücüm yetiyor ne yazık ki.

2 CEVAP

naz96

Bahsettiğiniz kedi daha öncede titriyor muydu? yoksa daha yeni mi fark ettiniz? Ben de bazen hatta çoğu kez kedilerin sırtında vücudunda seğirmeler görüyorum ama bahsettiğiniz tüm vücudunun titremesiyse o zaman durum ciddi olabilir. Ama ne yazık ki sizin fiziken yapabileceğiniz bir şey yok. Anca benim yaptığım gibi belediyenin veterinerini arayıp rica edip baktırabilirsiniz ama röntgen çekmiyorlar, test yapmıyorlar, mantar aşısı bile yapmıyorlarmış. Dediğim gibi bi sorun isterseniz sokakta beslediğinizi ama iyi olmadığını düşündüğünüzü söyleyin. Benimde başka kedi tarafından dayak yiyip topallayan kedim hemen ertesi gün yok olmuştu ki asla bahçeden dışarı çıkmaz öyle ürkek bi kedidir.

Busepz

Nörolojik bir sorunda olabilir psikolojik de. Belediye veterinerlerinden destek isteyin lütfen