Yeni Doğum Yapan Kedi Bakımı Acil

Merhaba. Ben öğrenci yurdunda kalıyorum ve dün gece 1 kedi geldi doğum yapmak için. Karton kutu,su,ve süt ayarladık. Biraz da labneli ekmeği püre haline getirdik yedi.sabaha kadar 4 sağlıklı bebek dünyaya getirdi. Sabahta anneye yaş mama verdim. Benim sorum bu kediye nasıl yardımcı olabilirim. Mesela saatlerdir tuvalete çıkmadı, bebeklerin başından ayrılmıyor. Ya da ne sıklıkla anneye yemek götürmeliyim, ne yedirmeliyim. Tuvalet konusunda kum imkanım yok maalesef kalabilmesi için zor izin aldık ama dışarı çıkabileceği bir merdiven var, bulmasını umuyoruz. Konuyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

4 CEVAP

Emirrckr

İlk 1-2 gün anne kediler genellikle ayrılmazlar,
Bu süreçte gerekli sabır ve direnç onlara içgüdüsel olarak veriliyor :)
1-2 günün ardından çıkmaya başlar o esnada onu çağırarak aşağı indirebilirsiniz,tuvaletini yapabileceği yeri de gösterin zaten sıkışmış olur ve yapar.
Bir daha zaten kapı açık olduğu ve çıkabildiği sürece kendi ihtiyaç duydukça çıkar ve geri gelir.
Çok büyük bir şey yapmışsınız,umarım bebekleri de sağlıkla büyür :)

HaydutveNazli

allah sizden razı olsun kutu temiz olsa içinde yumuşak birşey olsa harika olur , ek olarak su içmesi lazım bir de imkanınız varsa hasta bezi koyarsanız altına yakınına en kötü ona yapar.

Bir de karşısına temiz kutu koydum ama oraya geçmedi kendim de geçirmek istemedim sinirlenir ya da kokum siner diye kendi kendine geçer mi acaba ya da ben mi geçirmeliyim?

duman2707

Benim apartman bodrumunda ilgilendiğim kedim vardı kendisi bu kış vefat etti yaşlı bi kediydi
Burda iki doğumu oldu
Genellikle her doğumunu kendi belirlediği yerde yaptı ama ardından ben farklı bir kutuya taşıdım genellikle anne yokken yapıyordum çünkü yavrular taşınırken bağırabiliyor bu sefer anne kedi zarar veriyoruz gibi algılayabilir
İlk seferde kendi isteğiyle taşımıştı ama oda da kimse olmasa iyi olur
Hani yurt dediğiniz için diyorum herkes dersteyken ortam sessizken falan taşıyabilir
Gerçi daha çok yeni birkaç gün sonra belki
İçgüdüsel olarak taşırken kimse görmesin istiyorlar gece herkes uyurken bile taşıyabilir
Yine kutu orda bulunsun anne kediye de gösterin ama şimdilik tercihi ona bırakın
Eğer ılımlı bi kediyse yavrulara yaklaşmanıza izin veriyorsa anne dışarı çıktığı zaman yavruları temiz yere alabilirsiniz