Proplan Mı Royal Canın Mi N&D Mi

arzusakiz

Öncelikle merhabalar 11 aylık british blue point oğlum var. Bu hafta kısırlaştırma işlemi yapıldı ve bir mama arayışına girdim. Kızgınlık döneminde çok zayıfladı o yüzden kısırlaştırılmış kedi mamasına biraz daha geç başlamak istiyorum. Şu anda reflex plus somonlu yavru kedi mamasını kullanıyoruz. Sonrası için ise üç mama arasında kaldım. Bunlar royal canın, proplan ve n&d. İçerik olarak beğendiğim n&d oldu fakat kedim çok hareketsiz olduğu için içerisindeki protein miktarının ağır gelebileceğini söylüyorlar. Diğer ikisi için de çok fazla kötü geri dönüşler var. Fiyat açısından açılabilceğim son nokta bu mamalar. Sizin memnun kaldığınız farklı bir mama ya da bu üç mama hakkında bir fikriniz varsa belirtirseniz çok sevinirim.

6 CEVAP

ssedef28

bozitanın kısırlaştırılmış hareketsiz/az hareketli ev kedileri için maması var indoor olarak geçiyor yazdığınız mama markalarına yakın fiyatta bozitanın içeriği rc ve proplandan daha iyi bu arada tercih edebilirsiniz

Simurg1queen

Merhabalar geçmiş olsun..
N&D en kaliteli mama ancak
Royal canın cinsler için özel bir maması var bunuda göz önünde bulundurmalısınız
veeee
asla pro plan tavsiye etmiyorum kısa vadede bile gözle görülür sağlık sorununu dikkatle izlemlerseniz fark edeceksiniz.. Kısır işlemi yapıldığı için yavru kediler için olan mamayı tavsiye edebilirim çünkü enerji ve keyif vermesi açısından hekimim gönül rahatlığı ile kullanabileceğimi söyledi ölçü miktarını azaltarak ve gerçekten çok işe yaradı ancak kilo alımına dikkat etmek zorundayız bir süre sonra kısır mamaya geçiş yaptım hiç sorun yaşamadım bazen keyif düşüklüğünü hissediyoruz ödül ve ıslak mama ile keyfi ve sağlığı yerinde şükürler olsun ki 🙏🏼 😊

arzusakiz

Önerdiğiniz mamalara bakacağım cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederimm

songuladali81

Royal Canin 👍🏻

Ben royal canin önermem içinde et oranı çok az daha sağlıksız kesinlikle almayın royal canin pro plana gelecek olursak ben kedime 4 aylıktan beri yani 9 aylığa kadar yavru kedi mamasını kullandım hem konserve hem de kuru mama bir anda çok kilo aldı yani 2 kilodan 5.5 kiloya çıktı sonra büyük kedi mamasına geçince kilo alması çok olmadı sanırım yavru kedi maması çok çabuk buyutuyormus biz bunu sonradan öğrendik bıraktık hemen ve içindeki et oranı %25 falan royal canin de %10 larda ikisi arasında pro plan daha iyi ama n&d kesinlikle tavsiyemdir içindeki et oranı %40 larda benim butcemi zorladığı için alamıyorum ama eğer bütçeniz dahilindedir n&d önerimdir yoksa pro plan adult tavuk alabilirsiniz

dahilindeyse*