Üriner Mama Mı Renal Mama Mı?

kang14

8 aylık kısır olmayan erkek kedimin ultrasonunda böbrekte kristalleşme cıktı.Ayrıca çişini de hep tuvalet kabı dısına yapıyordu.İlaç kullandık suan normal gibi.Veterinerinerimiz hills C/d mamasını önerdi.Bir de bir sey sormak istiyorum.Yaş mama alırken üriner mi yoksa renal mama mı almak gerekiyor? Sonucta hem üriner hem böbrek olarak etkileniyorlar. Yoksa her ikisi de kullanılabilir mi acaba dönüşümlü yaş mama olarak.

2 CEVAP

Catsusam

Böbrek ise c/d ye devam. İdrar yolları bir süre sonra böbreğe vuruyor. Kan testi yapıp üre miktarını da kontrol ettirin. SDMA diye geçiyor.

basakttt

ikisi de olur ama ben kendi kedime renal yaş mama yediremiyorum uriner olanların tadını daha cok seviyor