İki Kedinin Birbirine Alışması Ve Kedi Sakinlestirme Hakkinda Yardımcı Olabilir Misiniz

Nzlgrx

Evde 4-5 aylık bir oglusumuz vardı tek kalmasin diye 1 yaşında bir kedi aldık meğer eve alacağımız kedinin daha kucuk olması gerekiyormuş sonradan öğrendik😞yeni gelen alıştı gibi bize sürtünüyor kendini sevdiriyor yalıyor yanyana uyuyoruz ama birden tıslayip hirrliyor öyle bir ses çıkarıyor ki sanarsin kedi değil bildiğin aslan bende annemde en çokta bizim oglus hepimiz korkar olduk ondan massalah buyukte birbirlerine alissinlar diye hep ayrı odada tutup birbirlerinin eşyalarını veriyoruz arada da kutuya alip gosteriyoruz birbirlerine bizim oğlan çok uysal davranıyor ama yeni gelen hep tisslayip kaplan gibi hirrliyor oğlusun oyuncagini koklarken bile dakikalarca tisslayip hirrliyor internetten baktım kalmvet kullananlar olmuş kedi sakinlessin diye ama bazılarında da kronik kabızlığa yol açmış kusturmus falan korktum açıkçası annemde tutturdu bu kedi bizimkini döver bize saldırır bizi bile korkutuyor başkasına verelim diye ama ben şimdiden çok alıştım aslaa vermek istemiyorum ama annem ilanlara koydu bile uslanirsa diğerine alisirsa bakarız o zaman o zaman vermeyiz diyor.. Daha yeni geldi tam bize isinmisken başkasına verirsek depresyona girer diye korkuyorum çokta alıştım zaten pekte mazlum bakıyor z yavrum🥺🥺 benimle aynı durumu daha ince yaşayan veya yardımcı olabilecek biri varmı inanın çok ihyacim var

1 CEVAP

Sznyll

merhaba gimcatin relax macunu var bende kendi kedimde kullandım bir sorun yaşamadım onu alabilirsiniz yavru olmadığı için geldiği ortamda başka bir hayvan kokusuna hemen alışamayabilir genellikle her hayvanda olur bu tarz şeyler sahiplendirmek kediniz içinde sizin içinde zor bir süreç olacaktır biraz daha vakit tanımanızı tavsiye ederim ne kadardır sizde bilmiyorum ama uzun süre birbirine alışamayan kediler var fakat sonrasında koyun koyuna uyuyorlar