Kedim Kum Dökme Tedavisi Sırasında Kan İdrar Yaptı Bu Normal Mi

Betuoztrk

Birkaç gün önce gittik kum dökme tanısı kondu ardından 3 gün boyunca sonda işlemi için gittik Normalde gün içinde minik minik yapıyor 2 gündür gittiğimizde veteriner idrarı yok yapmış diyordu Bundan sonra takip edin yapamazsa direk getirin dedi Bugün de minik minik yapıyor ama kan geliyor Öncesinde bu denli hiç gelmemişti Nedeni ne olabilir

1 CEVAP

MonikaveTori

İdrar taşlarından kaynaklı kanamalar oluyor. Bizde de aynı durum olmuştu. Taş düşürürken kanlı idrar yapabiliyor ama siz yinede veterinerinize bir arayıp sorun ona göre de muayeneye götürebilirsiniz. İdrarını az az yapıyorsa tıkanma olabilir o yüzden sık sık kontrol edin. Tıkanma olursa çok büyük sıkıntı olur. Çok illet bir sorun idrar taşı olayı. Umarım en kısa sürede iyileşir.