Erkek Kedi Kısırlaştırma

Merhaba 7 aylık erkek tekir bir kedim var
Henüz kızanlığa girdiğine dair bir belirti göstermedi
Kedimi ne zaman kısırlaştırmalıyım
Veterinerimiz erkek kedilerde 1 yaşını doldurmanın gelişimi açısından daha iyi olduğunu söyledi ama gerek burada petlebi de gerekse başka sayfalarda ilk kızanlığa girmeden kısırlaştırmanın daha iyi olduğu söyleniyor
Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok mutlu olurum

4 CEVAP

Emirrckr

Bu konuda çok büyük bir bilgi karışıklığı var,
Bu tip karışıklıklarda hekimi dinleme taraftarıyım,
Pek çok kişi kızgınlığa girmeden önceki hafif belirtilere kadar beklemeyi öneriyor aslında.
Çünkü erkeklerin kızgınlığı dişilerdeki gibi pat diye başlamıyor,öncesinde ufak ufak belirtiler verecektir.

basakttt

özellikle erkek kediler icin 1 yaşından önce kısırlaştırma önerilmiyor

Kardeşim erkek kedin idrarıyla evin duvarlarına rönesans dönemine ait tablolar çizmeye başladığı an kısırlaştırma zamanı gelmiş demektir.

kang14

Ben kedimi 8 aylikken kisirlastirdim daha yeni. Etrafa isemeye baslamisti. Gundu 1 kere yapsa beklerdim ama gunde 3-4 kere isiyordu eve, kopeklerimin yataklarina ve benim yatagima falan. Kizginliga girmis daha onceden baslangicinu ben anlamamisim ilk defa kedi baktigim icin evde.pipisini yalamaktan enfeksyin kaptirmis idrar yollarinda. Bir de ultrasonda kristallesme cikti bobreklerde.Kisirlastirma oncesi detayli kan testi falan yaptirmayi ihmal etmeyin.