Gelincik Besleme Ve Temini Hakkında Bilgi Sahibi Olan Var Öı ?

Arcan

Ülkemizde pek az bilinen ama yurtdışında epey yaygın olan gelincik Besleme hakkında maalesef ülkemizde bir platform yok. Konu hakkında bilgi ve ilgisi olanlar yorumlarını paylaşırsa sevinirim

4 CEVAP

aleynapul

gelincik beslemek için karar verildiği zaman, bu hayvanları yavruyken almalıyız Ayrıca bu hayvanlara kuduz aşısı vurdurmak gerekir. Bundan başka evcil olan diğer hayvanlar için yapılan tüm bakımların (pire mücadelesi, aşı, diyet ve eğitim) tümüne ihtiyaç vardır. Bilhassa yapılacak bu aşıların, hayvanların büyüme evresinde yapılması gerekir. İmkan varsa beslemek için edinilecek gelinciğin, evcil bir gelincikten alınması tavsiye edilir.. Evcilleştirilmeleri çok zor olan ve soyları da tükenmek üzere olduğundan dolayı koruma altında bulunan siyah patili olan, dağ gelinciklerinin beslemeye uygun değildir

aleynapul

Yüksek kalite gelincik veya kedi maması ile beslenmelidirler, arada sırada meyve ve tatlı sebze severek yerler. Süt ürünleri buğday, ekmek, fındık ve fıstık gibi yiyeceklerden kaçınılmalıdır.
Evde başka ufak hayvan olmamasına dikkat edilmelidir.

Derdedermanim

Gelinciklerde özellikte kısır değilse büyük bir koku sıkıntısı olur üstelik tuvalet alışkanlığı edinmesi çok zor.Görmeden tecrübe etmeden bir sürü para verip bakamıyacağınız bir hayvanı almayın.Önce besliyen birini ziyaret edin görün koklayın ondan sonra karar verin)

Derdedermanim

Gelincik yırtıcıdır kümes hayvanlarını kuşları parçalar afiyetle yer.