Erkek Kedi Kısırlaştırma

Betrayal

Merhaba arkadaşlar kedim 3 yaşına girdi erkek.Hep kısırlaştırmayi düşünüyorum ama kısır erkek kedilerin idrar yolları daraldığından dolayı tıkanıklık olduğunu duyuyorum.Bu isin icinden nasıl çıkabilirim çok korkuyorum bişey olur diye ..?

2 CEVAP

kang14

Evet idrar yollarinda tikaniklik riski yukseliyor erkek kedide. Disi kedilerde de tikaniklik olabiliyor ama onlarin o yolu erkek kediye gore daha genis oldugu icin bir ihtimal daha sanşli oluyorlar. Ama evde bakilan kedinizi stres almamasi icin kisirlastirmaniz da gerek. Stres de kedilerde her hastaligi tetikliyor uyandiriyor. Bobrek hastaliklarini bile. Sizin yapmaniz gereken kisirlastirma sonrasi dogru mamayi kullanmak, bol su icmesini saglamak ve uygun yas mama. Hatta urinary yas mamalari olabilir kisirlasna sonrasi. Dönusumlu kisir ve urinary kuru mama da olabilir. Ve kumunun temizli onemli. Idrar tollari enfeksyon kapinca da kristallesme oluyor.. Bu arada kisir olmayan erkek kedilerde de tikaniklik olabiliyor bildigim kadariyla. Sizin yapmanix gereken bobrek ve uriner sagligina dikkat etmek kisirlastirma sonrasi

Betrayal

Birde kedim şuan bile kilolu 7 kilonun üzerinde kısırlaştırinca metabolizma tamamen yavaşlıyacak kısır maması bile kullansam kilo alması kaçınılmaz gibi heralde