Kısırlaştırılan Kediye Hastalık Bulaşır Mı?

Brcrkxi769

Kedimi 11 ay önce kısırlaştırdım ve bu zaman zarfında herhangi bir kızgınlık belirtisi göstermedi. Son iki aydır kızgınlık dönemindeki erkek kediler geliyor sürekli eve ve bazen kedimin yanında yakalıyorum. Kavga etmiyor, rahatsız olmuyor fakat gözlemlediğim zaman yine herhangi bir kızgınlık belirtisi de göstermiyor. Eğer erkek kediyle çiftleşirse, kısırlaştırılmış olsa da hastalık bulaşma ihtimali var mı? Lütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi? Bununla ilgili çok araştırma yaptım ama net bir bilgi yok. Sürekli evde olamıyorum ve kedim arada dışarı çıkar. Hastalık bulaşmasından korkuyorum.

1 CEVAP

Mslna01

Merhaba elbette tabi ki bir hastalık varsa bulaşabilir mesela kedi de mantar vardır sizin kediye de bulaşır